کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی در حقیقت ترکیبی از دو روش معروف FUT و FIT برای کاشت مو محسوب می شود. به طور کلی تفاوت روش های مختلف کاشت مو در تفاوتی است که در زمینۀ چگونگی اخذ فولیکول ها از بانک مو (ناحیۀ اهدا کننده) با یکدیگر دارند. در کاشت مو به روش ترکیبی می توان حدود ۵ هزار گرافت مو (معادل ۱۲ الی ۱۴ هزار تار مو) در طی هر جلسۀ درمانی از بانک مو برداشت کرد و سپس عمل کاشت را نیز در طول همان جلسه انجام داد. کاشت مو به روش ترکیبی کاملاً مناسب افرادی است که به دنبال تراکم بالا در موهای خود هستند.

نحوه کاشت مو به روش ترکیبی

 1. در این روش از تکنیک های هر دو روش کاشت مو، یعنی FUT و FIT ، استفاده می شود. ترکیب این دو روش با هدف تکمیل نقص های هر کدام از این روش ها و رسیدن به یک شیوۀ کامل تر برای کاشت مو است.
 2. فرد در ابتدا و به منظور بررسی وضعیت پوست و موی خود به کلینیک های تخصصی و پزشک مراجعه می کند و از او راهنمایی های تکمیلی دربارۀ این روش را می گیرد.
 3. پیش از آغاز فرایند کاشت مو در مناطق مورد نظر برای برداشت و کاشت، از بی حسی های موضعی استفاده می شود.
 4. در طی یک الی دو جلسه فرایند برداشت فولیکول ها و کاشت مو به روش ترکیبی به پایان خواهد رسید.

کاشت مو به روش ترکیبی

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

 1. بعد از انتخاب روش مورد نظر برای کاشت مو، بیمار باید برای آنالیز وضعیت بانک موی خود آماده شود.
 2. قبل از آغاز فرایند برداشت در این روش کاشت، پزشک با مشورت بیمار خط رویشی را که دارای ظاهر طبیعی تر و مورد پسند بیمار نیز هست انتخاب می کند.
 3. به کمک شیوۀ برداشت نواری فولیکول ها (روش مرسوم در FUT) تعداد زیادی گرافت از منطقۀ مورد نظر برداشت می شود و در ادامه به کمک روش های کاشت FIT متراکم سازی منطقۀ مورد نظر و کاشت موها انجام خواهد شد.
 4. ناحیۀ برداشت شده بعد از اتمام کاشت بخیه می شود و سپس بیمار را برای کاشت فولیکول ها در منطقۀ جدید آماده می کنند.
 5. جراح متخصص فولیکول های برداشت شده را به دقت در زیر میکروسکوپ جدا می کند و به صورت هم زمان دستیار فولیکول های جدا شده را دریافت می کند و آن ها را برای کاشت آماده می کند.
 6. در این مرحله از کاشت مو تیم متخصص کاشت با سرعت بالا و به دقت گرافت های آماده شده را در محل مورد نظر قرار می دهند. لازم به ذکر است که در این روش حدود ۱۰۰۰ گرافت در هر جلسه از بانک مو برداشت و در ناحیۀ گیرنده کاشت می شود و همین مسئله موجب پرپشتی و تراکم بالای موهای کاشته شده می شود.

مزایا کاشت مو به روش ترکیبی چیست؟

 1. این روش برای کاشت مو به صرفه تر و قابل اعتماد تر از روش های سریع جراحی و کاشت است، چرا که در روش های دیگر ممکن است دقت کار پایین تر باشد.
 2. در این روش میزان زیادی از گرافت ها در طول یک جلسه برداشت می شود و به همین دلیل هم کمترین زمان صرف خواهد شد و تعداد جلسه های درمان کمتر می شود.
 3. در نتیجۀ مورد دوم، هزینه های فرد هم که در اثر تکرار جلسه های درمان افزایش می یابد، کم تر خواهد شد.
 4. برداشت تعداد زیادی گرافت در جلسه های کاشت مو (چیزی حدود ۳ تا ۹ هزار فولیکول) تنها با این روش امکان پذیر است.

کاشت مو به روش ترکیبی مناسب چه افرادی است؟

معایب کاشت مو به روش ترکیبی چیست؟

 1. مهم ترین مشکلی که در این روش کاشت مو وجود دارد به جا ماندن آثار زخم، اسکار و بخیه ها بعد از بهبودی است. البته می توان با کاشت تعدادی مو در جای زخم ها این مشکل را نیز برطرف کرد، ولی معمولاً بسیاری از افراد علاقه ای به باقی ماندن اثر زخم و بخیه بر روی پوست سر خود که در معرض دید است ندارند.
 2. نسبت به روش های دیگر پر هزینه تر است.
 3. احتمال بروز عفونت در صورت استریل نبودن دستگاه ها و فضا
 4. احتمال بروز خونریزی

کاشت مو به روش ترکیبی برای چه افرادی مناسب است؟

 1. به طور معمول این روش کاشت برای کسانی استفاده می شود که طاسی های گسترده داشته باشند، زیرا تراکم موها در این روش به دلیل ترکیبی بودن بالاتر است و این گزینه کاملاً مناسب افرادی است که ریزش فراوان داشته باشند.
 2. فرد متقاضی کاشت مو به این روش نباید هیچ انتقاد و نارضایتی ای از هیچ کدام از روش های FUT و FIT داشته باشد، چرا که این روش کاشت، ترکیبی از دو روش نامبرده به شمار می آید.
 3. فرد متقاضی این روش کاشت، حتی اگر طاسی های گسترده داشته باشد نیز باید دارای بانک موی قسمت پشت سر باشد که با برداشت ۲ سانتی متر از آن ها، باز هم مقداری از موها باقی بماند.

هزینۀ کاشت مو به روش ترکیبی چقدر است؟

هزینۀ کاشت مو به این روش ثابت نیست و بسته به شرایط بانک مو و پوست شخص و میزانی که برای کاشت تقاضا خواهد کرد متفاوت و متغیر خواهد بود. بنابراین فرد متقاضی در ابتدا باید به پزشکان متخصص کاشت مو مراجعه کند و از آن ها راهنمایی های تخصصی لازم برای کاشت مو و انتخاب مناسب ترین روش برای انجام دادن آن را دریافت کند.

هزینۀ کاشت مو به روش ترکیبی چقدر است؟

به خاطر داشته باشید که تعداد متخصصانی که کاشت مو به روش ترکیبی را انجام می دهند بسیار کمتر از متخصصان دیگر روش های کاشت است، چرا که پزشک مخصوص کاشت ترکیبی مو باید به هر دو روش FUT و FIT مسلط باشد و بداند که هر کدام از روش ها چه مزیت ها و یا احیاناً چه عوارضی دارد. بنابراین یکی از مهم ترین کارهایی که در کاشت مو به کمک روش ترکیبی باید انجام بدهید، انتخاب مرکز کاشت موی قابل اعتماد و معتبر و پزشک ماهر و متخصص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید