کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش اس یو تی

همه چیز دربارۀ کاشت مو به روش اس یو تی

افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش مو شده باشند معمولاً به سراغ یکی از روش های کاشت مو می روند و نسبت به بازیابی و ترمیم موهای از دست رفتۀ خود اقدام می کنند. روش های کاشت مو بسیار زیاد است و ما قصد داریم در این مقاله کاشت مو به روش اس یو تی (SUT) را معرفی و بررسی کنیم.

نحوه کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش اس یو تی یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در دنیاست که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز آن را تأیید کرده است و طرفداران زیادی دارد. در این روش بعد از کاشت، جای هیچ گونه زخم و اسکار و بخیه روی پوست باقی نمی ماند. کاشت مو به روش اس یو تی (SUT) نیز مشابهت های زیادی با روش های دیگر کاشت مو دارد، ولی مهم ترین تفاوت آن با سایر روش ها این است که تمامی مراحل برداشت فولیکول ها به وسیلۀ دستگاه های تخصصی انجام می شود و نیروی انسانی هیچ دهالتی در روند برداشت گرافت نخواهد داشت. همین مسئله سرعت و دقت کار را نیز افزایش خواهد داد.

مراحل کاشت مو به روش SUT

همان طور که گفته شد، مراحل کاشت مو به روش اس یو تی (SUT) دقیقاً مانند روش های دیگر کاشت مو است، با این تفاوت که در این روش فولیکول های مو به کمک دستگاه های فوق پیشرفته برداشته می شود، نه با روش دستی. در کاشت مو به روش اس یو تی (SUT) احتمال آسیب به فولیکول های مو تقریباً به صفر می رسد.

کاشت مو به روش اس یو تی (SUT)

مراحل کاشت مو به روش اس یو تی عبارت است از:

 1. ابزار ویژۀ برش محل مورد نظر را حدود یک میلی متر باز کرده و دستگاه از این طریق تمام ساختار مو را بیرون می کشد. با این کار احتمال آسیب رسیدن به گرافت های مو به حداقل می رسد.
 2. هم زمان با کاشته شدن گرافت ها در محل مورد نظر، نگه دارنده های دستگاه بافت هایی را که قرار است پیوند شوند در داخل برش های ریزی که از قبل ایجاد شده قرار می دهد.

مزایا کاشت مو به روش SUT

 1. کاشت مو به روش اس یو تی در مقایسه با روش های دیگر کاشت مو کم تهاجمی تر است و در نتیجه ایمنی و دقت کار در آن بالا می رود.
 2. دورۀ نقاهت در این شیوۀ کاشت مو کوتاه تر است.
 3. عوارض چندانی برای کاشت مو به روش اس یو تی گزارش نشده است.
 4. جای زخم، بخیه و اسکار بعد از اتمام فرایند کاشت بر روی پوست سر فرد باقی نمی ماند و لازم نیست که فرد برای پنهان نگه داشتن جای زخم ها، موهای سر خود را همیشه بلند نگه دارد.
 5. در حین انجام شدن کاشت مو به روش اس یو تی هیچ گونه زخم عمیقی روی پوست فرد ایجاد نمی شود.
 6. در این روش اگر بانک موی سر فرد به هر دلیلی برای انجام شدن کاشت مو کفایت نکند، می توان برداشت را از مناطق دیگر بدن نیز انجام داد.
 7. در کاشت به روش اس یو تی به دلیل استفاده از پانچ های لیزری و فریز کردن فولیکول ها بعد از برداشت، درصد بیشتری از فولیکول ها سالم و قابل استفاده باقی می مانند و هیچ آسیبی به آن ها نمی رسد.
 8. کاشت مو به روش اس یو تی بدون بی هوشی و صرفاً با کمک بی حسی های موضعی انجام می شود.
 9. در کاشت به روش اس یو تی سرعت انتقال فولیکول های برداشت شده به منطقۀ تحت درمان نیز افزایش پیدا می کند و از این طریق می توان در هر جلسه حدود ۱۰ هزار فولیکول را پیوند زد. به همین دلیل هم هست که کاشت مو به روش اس یو تی معمولاً بیش از یک جلسه به طول نمی انجامد.
 10. یکی دیگر از مهم ترین مزیت های کاشت مو به روش اس یو تی رعایت شدن بیشتر اصول بهداشتی در آن است. در داخل دستگاه مخصوص کاشت به روش اس یو تی محفظه ای مخصوص تعبیه شده است که تمامی فولیکول های برداشت شده بلافاصله بدون دخالت دست عوامل انسانی، به درون آن منتقل می شود. همین مسئله نیز موجب افزایش امنیت کاشت مو در این روش می شود.
 11. خط رویش موها در این روش کاشت مو دارای ظاهر کاملاً طبیعی است و مانند موهای خود فرد حالت نامنظم و جابه جا دارد و مثل روش های دیگر یک دست و مصنوعی به نظر نخواهد رسید.
 12. میزان تراکم موها در این روش کاشت مو نسبت به روش های دیگر بسیار بیشتر و حدود سه برابر آن هاست.

کاشت مو به روش اس یو تی (SUT)

معایب کاشت مو به روش SUT
 1. اگر تکنسین دستگاه در هنگام کار با آن دقت و مهارت لازم نداشته باشد، ممکن است بخشی از نواحی گیرنده یا اهدا کننده تخریب بشود.
 2. در کاشت مو به روش اس یو تی اگر پیش از انجام شدن کاشت مو برای هر فرد، همۀ قسمت های دستگاه و مخصوصاً تیوب های ویژۀ انتقال گرافت های مو، استریل و ضد عفونی نشود، احتمال انتقال بیماری های مختلف به فرد متقاضی وجود خواهد داشت.
 3. هزینه های کاشت مو به روش اس یو تی به دلیل به روز بودن تکنولوژی های به کار رفته در آن، بالاتر از دیگر روش های کاشت مو است و محاسبۀ دقیق آن به شرایط پوست و موی هر فرد متقاضی بستگی دارد.

کاشت مو به روش اس یو تی (SUT)

نکتۀ مهم و ضروری دربارۀ کاشت مو به روش اس یو تی

برای آزمودن هر کدام از روش های کاشت مو و دریافت نتیجۀ دلخواه و پایدار از آن ها، بهتر است فرد تا زمانی که الگوی ریزش موهایش به تثبیت رسیده باشد صبر کند. این اتفاق معمولاً بعد از سن ۲۵ سالگی می افتد و توصیۀ ما به افراد زیر ۲۵ سالی که ریزش مو دارند این است که پیش از آزمودن شیوه های کاشت، مثل کاشت مو به روش اس یو تی، روش های دیگر ترمیم و بازیابی موها را امتحان کنند، زیرا اگر فریب تبلیغات رنگارنگ کاشت مو را بخورند، ممکن است بعد از مدتی دوباره موهای کاشته شده نیز دچار ریزش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید