کاشت مو به روش FIT

چگونگی کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش اف آی تی روش بدون جراحی در کاشت مو به شمار می آید و فاقد جراحی بودن این روش امتیازی است که خیلی ها را به استفاده از کاشت مو به روش اف آی تی متمایل می کند و درنتیجه متداول ترین نوع کاشت مو محسوب می شود. البته در نهایت این پزشک متخصص است که باید بگوید استفاده از کدام روش کاشت مو به صلاح بیمار و مناسب با شرایط بدنی او است، اما با این حال افراد خودشان هم می توانند بر روی استفاده شدن از روش خاصی تأکید داشته باشند.

دقیق ترین معیار برای انتخاب روش مناسب فرد برای کاشت مو، بررسی وضعیت بانک موی بیمار است. بعد از بررسی و با سنجیدن میزان فولیکول های موجود در بانک مو، یکی از روش های کاشت توسط پزشک متخصص پیشنهاد خواهد شد.

نحوه کاشت مو به روش FIT

در کاشت مو به روش اف آی تی به هیچ عنوان از تیغ های جراحی استفاده نمی شود و واحدهای فولیکولار از قسمت پشت و کناره های سر و در صورت نیاز سایر مناطق بدن در شرایط کاملاً استریل برداشته می شود و عمل کاشت صورت می گیرد. واحدهای گرافت معمولاً از مناطقی برداشت می شوند که فاقد گیرنده های هورمونی مردانه هستند و بنابراین ماندگاری آن ها بسیار طولانی خواهد بود.

مراحل کاشت مو به روش FIT

 1. اِعمال بی حسی های موضعی به مناطق برداشت و کاشت
 2. برداشته شدن تک تک موها از محل مورد نظر برای اهدا (بانک مو) به کمک ابزارهای ظریف و تخصصی
 3. جدا کردن گرافت ها از همدیگر و استریل کردن و خالص سازی آن ها
 4. ایجاد کردن شکاف های ظریف و باریک در منطقۀ مورد نظر برای کاشت به وسیلۀ دستگاه پانچ و با هدف وارد کردن فولیکول های آماده
 5. پانسمان کردن سر بیمار به منظور پیشگیری از بروز آسیب های احتمالی و آلوده شدن

کاشت مو به روش FIT

مزایا کاشت مو به روش FIT

 1. روشی غیر جراحی است و نیازی به بیهوشی و بی حسی های عمیق نخواهد داشت.
 2. بدون درد است.
 3. پس از انجام شدن کاشت مو به روش اف آی تی جای زخم، بخیه و اسکار روی بدن و سر فرد باقی نخواهد ماند.
 4. به دلیل کاشت ظریف و نامنظم موهای جدید، خط رویش این موها کاملاً طبیعی به نظر خواهد رسید و زیبایی چهره را دو چندان خواهد کرد.
 5. پوست محلی که در آن کاشت مو به روش اف آی تی انجام شده است کاملاً یکنواخت و طبیعی است و هیچ گونه برجستگی یا فرورفتگی نخواهد داشت.
 6. در اغلب موارد ۹۰ الی ۱۰۰ درصد موهای کاشته شده به صورت کامل رشد خواهند کرد.
 7. در کاشت مو به روش اف آی تی اگر بانک موهای سر فرد کم باشد، می توان از موهای مناطق دیگر بدن مثل سینه و ران ها و … نیز برای پیوند زده شدن به سر استفاده کرد.
 8. این روش کاشت مو تقریباً سرپایی محسوب می شود و دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
 9. معمولاً در کاشت مو اف آی تی (FIT) و در همان جلسۀ اول بالاترین میزان تراکم کاشت مو انجام خواهد شد.
 10. در این روش و در صورت نیاز به تکرار جلسه ها، در فواصل ۶ ماهه می توان برای تکمیل و افزایش تراکم موهای کاشته شده به کلینیک مورد نظر مراجعه کرد.
 11. لازم به ذکر است که این روش به دلیل سرعت کمی که دارد، انتخاب مناسبی برای کاشت ابروها، ریش و سبیل نیز خواهد بود.

کاشت مو به روش FIT

معایب کاشت مو به روش FIT
 1. در این روش به نسبت روش های مشابه کاشت مو مانند FUT، قسمت بیشتری از پوست سر برداشته می شود و ممکن است کیفیت بخش هایی از موهای برداشت شده چندان مناسب و بالا نباشد و در نتیجه ماندگاری طولانی و دائمی نداشته باشد.
 2. سرعت انجام عمل کاشت مو به روش اف آی تی به دلیل برداشت و کاشت تک تک فولیکول ها، کمتر از روش های دیگر است و به زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت. حتی ممکن است پزشک برای اتمام کار به دو جلسۀ درمانی نیاز داشته باشد.
 3. کیفیت گرافت های برداشتی در این روش کاشت به اندازۀ گرافت های FUT نیست و احتمال آسیب دیدن آن ها در حین فرایند هم طبیعتاً بیشتر خواهد بود.
 4. در کاشت مو به روش اف آی تی اگر بیمار بعد از گذشت چند ماه به جلسه های تکمیلی نیاز داشته باشد و یا چندین سال بعد قصد کاشت مجدد مو بکند، برداشتن اسکارهای ریز و ظریف کاشت قبلی که به روش FIT انجام شده است، مشکل خواهد بود.
 5. هزینه های انجام کاشت مو به این روش بالاتر از روش های دیگر است.
 6. کاشت مو به روش اف آی تی ممکن است برای مناطقی از سر که طاسی های گسترده و وسیع دارد مناسب و به صرفه نباشد.
 7. اگر دستگاه های مورد استفاده کاملاً تمیز و استریل نباشد، به بانک موی بیمار آسیب های جدی وارد خواهد شد.
 8. در صورتی که عمل برداشت از بانک مو به درستی انجام نشود، منطقۀ مورد نظر آسیب می بیند و ممکن است موهای آن منطقه دچار کم پشتی واضح و حتی ریزش در آینده نیز بشود.

 

کاشت مو به روش FIT به چه افرادی توصیه می شود؟

 1. افرادی که بانک موهای کم پشت دارند و در واقع میزان تراکم بانک مویشان زیاد نیست.
 2. کسانی که کشش پوست سرشان کمتر از میزان معمولی است و نمی توان از روش کاشت FUT برایشان استفاده کرد.
 3. بیمارانی که خودشان تمایل و اصرار برای استفاده از این روش کاشت مو را داشته باشند.

 

کاشت مو به روش FIT

در کاشت مو به روش اف آی تی معمولاً بعد از گذشت ۹ ماه از انجام شدن عمل کاشت، موهای کاشته شده به صورت کامل رشد خواهند کرد و فولیکول ها کامل و متراکم خواهند شد. بعد از گذشت زمان گفته شده، فرد می تواند برای بررسی و ویزیت نهایی به پزشک متخصص خود مراجعه کند و مشاوره های تکمیلی را نیز از او دریافت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید