کاشت مو به روش BHT

معرفی کاشت مو به روش BHT

در حالت های معمول از بانک موهای سر برای پیوند مو به روش های مختلف انجام می شود، ولی در مواقعی که به هر دلیل بیمار بر روی سر خود بانک موی کافی و یا مناسب ندارد، می توان به کمک کاشت مو به روش بی اچ تی از موهای سایر قسمت های بدن به دلیل شباهت ساختاری ای که به موهای سر دارند، برای کاشت مو استفاده کرد. بانک موی مورد استفاده در کاشت مو به روش بی اچ تی ممکن است ریش و به طور کلی موهای صورت، قفسۀ سینه، ران ها، بازوها، زیر بغل و پشت باشد. این روش مخصوصاً مناسب افرادی است که موهای بدنشان زیاد و پرپشت است.

نحوه کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش بی اچ تی در واقع روشی پشتیبان و کمکی در کاشت مو است که در آن از موهای بدن افراد به عنوان بانک مو استفاده می شود، نه موهای سر. در اغلب مواقع می توان از این روش در کنار سایر روش های کاشت مو و به عنوان مکملی برای افزایش تراکم و زیبایی ظاهری آن ها استفاده کرد.

مراحل کاشت مو به روش BHT

 1. در کاشت مو به روش بی اچ تی ابتدا موهای بدن به کمک تکنیک های کاشت FIT از روی پوست برداشته می شود.
 2. در ادامه و با بی حس کردن موضعی منطقۀ مورد نظر، فولیکول های برداشت شده درست مانند همان روشی که در کاشت موهای سر انجام می گرفت، به منطقۀ مورد نظر پیوند زده می شود.
 3. در انتها و برای پیشگیری از عفونت و خونریزی، منطقۀ مورد نظر پانسمان و ضد عفونی خواهد شد.

نحوه کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT چه زمانی موفقیت آمیز خواهد بود؟

برای موفقیت آمیز و طبیعی بودن این روش، بهتر است سه عامل تعیین کنندۀ زیر به صورت هم زمان وجود داشته باشد:

 1. استخراج اصولی و درست فولیکول های مو
 2. چرخۀ منظم رشد موها در بدن
 3. سازگار بودن ساختار موها در قسمت های بدن و سر

مزایا کاشت مو به روش BHT

از مهم ترین مزیت های کاشت مو به روش بی اچ تی می توان به این موارد اشاره کرد:

 1. مهم ترین مزیت این روش کاشت مو برای کسانی است که بانک موی کافی در ناحیۀ سر خود نداشته باشند. این افراد می توانند به کمک این روش که با استفاده از کاشت واحدهای فولیکولی موهای بدن انجام می شود، موهای سر و نواحی دیگر بدنشان را ترمیم و بازیابی کنند.
 2. این روش کاشت جزو روش های غیر تهاجمی مو محسوب می شود و به همین دلیل عوارض جانبی چندانی نخواهد داشت.
 3. با استفاده از این روش می توان ابروها را نیز ترمیم کرد.
 4. در این روش جراحی و بی هوشی وجود ندارد و در تمامی مراحل از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

معایب کاشت مو به روش BHT

 1. یکی از مهم ترین معایب این روش طولانی و زمان گیر بودن آن است. در کاشت مو به روش بی اچ تی نمی توان در هر جلسه تعداد زیادی فولیکول را برداشت و پیوند کرد. به همین دلیل هم هست که تعداد جلسه های درمانی مورد نیاز برای اتمام این روش کاشت مو در مقایسه با روش های دیگر زیادتر است.
 2. از آن جایی که این روش کاشت مو نسبت به سایر روش ها جدیدتر است، دانشمندان و متخصصان هنوز نتوانسته اند تحقیقات جامعی دربارۀ مزیت ها، عوارض و معایب آن انجام بدهند و به همین دلیل در اغلب موارد این روش کاشت مو به عنوان آخرین راه حل به افراد متقاضی معرفی می شود.

مراحل کاشت مو به روش BHT

دلیل کم بودن حجم بانک موی سر چیست؟

همان طور که گفته شد کاشت مو به روش بی اچ تی مخصوص کسانی است که در ناحیۀ پشت سرشان بانک موی کافی برای پیوند نداشته باشند. حال این سؤال مطرح می شود که علت کمبود فولیکول های مو در این منطقه چیست؟

کمبود مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از مهم ترین آن ها می توان به ریزش مو بر اثر عوامل وراثتی و ژنتیکی و همچنین ریزش مو در نتیجۀ پیوندهای قبلی اشاره کرد. در صورتی که کاشت مو با فولیکول های ضعیف و نامناسب این مناطق انجام شده باشد، ممکن است ریزش موهای فرد را به مدت کوتاهی متوقف کند، ولی پس از چندی ریزش ها آغاز و شدیدتر خواهد شد. همچنین اگر از یک منطقه بیش از یک بار برداشت صورت گرفته باشد، جای اسکار و بخیه ها روی پوست فرد باقی خواهد ماند.

کاشت مو به روش BHT چه محدودیت هایی دارد؟

 1. میزان اثربخشی و باقی ماندن این موها در منطقۀ کاشت، چیزی حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد بوده است. این رقم البته چندان رضایت بخش نیست، ولی برای افرادی که شرایط خاص درمانی و بدنی دارند، تنها راه حل موجود است.
 2. در اغلب موارد ساختار موهای بدن پس از پیوند تغییر می کند و صاف تر، ضخیم تر و بلند تر می شود و شباهت زیادی به موهای سر پیدا خواهد کرد.
 3. کاشت مو به روش بی اچ تی حتماً باید توسط یک متخصص پوست و موی ماهر و با تجربه انجام شود، چرا که درصد بالایی از موفقیت آمیز بودن این روش کاشت مو، به نحوۀ عملکرد جراح و مهارت او وابسته است. بنابراین فرد متقاضی باید به این مسئله توجه کافی داشته باشد.

مزایا کاشت مو به روش BHT

نتیجه گیری:

کاشت مو به روش بی اچ تی یک روش غیر تهاجمی برای کاشت مو است که در آن از موهای مناطق مختلف بدن به عنوان بانک و ناحیۀ اهدا کنندۀ مو استفاده می کنند. این روش در مواقعی در کلینیک های کاشت مو انجام می شود که نتوان برای فرد متقاضی از هیچ کدام از دیگر روش های کاشت مو استفاده کرد. بنابراین فرد متقاضی کاشت مو باید پیش از اقدام به کاشت، از مشاوران متخصص راهنمایی ها و توصیه های لازم را در مورد روش کاشت موی مناسب خود بگیرد و در مرحلۀ بعدی به دنبال کلینیک معتبر و پزشک متخصص ماهر بگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید