کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی

کاشت طبیعی و کاملا حرفه ای ابرو

این روزها دغدغه ی خیلی از افراد ابرو پر و خوش فرم است . کمی به عقب برگردیم ابروهای نازک و کشیده الویت همگان بود که دیگر منسوخ شده و بیشتر افراد مایل هستند ابروهای پر داشته باشند. بسیاری از افرادی که برای کاشت ابرو مراجعه میکنند افرادی هستند که از داشتن ابروهای نازک رنج میبرند و یا به مرور زمان و بالا رفتن سن ریزش ابرو داشته ، و حالا با ابروهایی کم پشت مواجه هستند.

امروزه برای اینکه افراد ابروهایی ضخیم داشته باشند راه حل هایی وجود دارد که تاثیر گذارترین و ماندگارترین آن ها کاشت ابرو می باشد . نماد زیبایی همراه کادری مجرب کاشت ابرو را به بهترین نحو و به صورت طبیعی انجام می دهد.

در این مقاله با هم هر انچه راجب کاشت ابرو لازم است بدانید را بررسی خواهیم کرد.

جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت برای کاشت ابرو با مشاورین نماد زیبایی تماس حاصل فرمایید.

کاشت ابرو :

کاشت ابرو یک روش درمانی می باشد که با استفاده از موهای بخشی از سر در محل ابرو کاشت می شود که در واقع از تکنیک های کاشت موی سر استفاده شده و از زیر مجموعه های آن می باشد. در کاشت ابرو فولیکول هایی که باعث ساخت مو میشوند در محل ابرو کاشت می شوند. همانند کاشت موی سر ، تارهای کاشته شده تا آخر عمر رشد خواهند داشت و به طور طبیعی به کوتاه کردن و مرتب کردن و رسیدگی نیاز خواهند داشت.

مراحل کاشت ابرو

چرا از بین روش های دیگر کاشت ابرو را انتخاب کنیم ؟

یکی از عامل های زیبایی صورت ابرو می باشد. یکی از علت های مهم بودن آن این است که ابروها در منطقه مهمی از صورت قرار گرفته اند . و کم پشتی و ریزش آن از نظر زیبایی شناختی قابل قبول نمی باشد.

از بین رفتن و یا به مرور زمان کم پشت شدن ابروها دلایل مختلفی دارد که بعضی از آن ها باهم مطالعه می کنیم :

 • عفونت
 • بیماری هایی از جمله سیستمیک یا عمومی
 • آلوپسی آره تا
 • اختلال مادر زادی
 • ریزش یا از دست دادن ابرو بر اثر ارثی یا ژنتیکی بودن
 • تاتو ، هاشور ابرو ، کندن برداشتن بیش از حد ابرو
 • سوختگی
 • بیماری های تیروئیدی

با توجه به دلایل بالا ، ممکن است دلیل های دیگری هم وجود داشته باشد که کاشت ابرو بهترین روش به همراه ماندگاری بالا می باشد. روش های دیگری هم وجود دارند مانند : تاتو ابرو ، که به صورت موقت عمل میکنند و طبیعی نمی باشند.

برای دیدن نمونه کارهای نماد زیبایی به آدرس پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمایید.

فیزیولوژی ابرو :

در کاشت مو باید به این ۳ ویژگی توجه کرد :

 1. جهت رشد در کاشت ابرو بسیار حائز اهمیت می باشد .
 2. باید دقت داشته باشیم بر خلاف کاشت موی سر ، رشد موی ابرو به صورت چنذتایی می باشد.
 3. در کاشت ابرو ، رشد موی ابرو به صورت خوابیده است و مانند موی سر عمودی نمی باشد. به طور کلی رشد موی سر با ابرو بسیار متفاوت است.

این ویژگی ها نشانگر این موضوع می باشد که کاشت ابرو نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد که بین آقایان و خانم ها متفاوت است.

چه ویژگی هایی در کاشت ابرو مهم می باشد ؟

چهار ویژگی در کاشت ابرو بسیار اهمیت دارد :

۱-جهت رشد موهای کاشت شده ابرو

ابرو به بخش کلی تقسیم می شود : سر ، تنه و دم . در هرکدام از این بخش ها رویش مو متفاوت است.

بخش سر : داخلی ترین ناحیه ابرو را بخش سر می گویند که طول آن حدود ۵ تا ۷ میلی متر است. که رشد ان به سمت بالا می باشد و معمولا از بقیه نواحی ابرو نازک تر و روشن تر هستند. بعضی مراجعین به پر کردن این ناحیه تمایل ندارند و ضخامت حداقلی آن را ترجیح می دهند.

بخش تنه : قسمت مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی متر می باشد . بخش متراکم ابرو در این قسمت قرار دارد که پهن ترین قسمت ابرو را تشکیل می دهد.در این بخش به علت اینکه به بینی نزدیک تر هستند به سمت بالا  و خارج رشد می کنند . درهمین قسمت موهای مرز بالای ابرو به  سمت پایین و موهای مرز پایین به  سمت بالا رشد میکنند.

بخش دم : از آغاز ختم ابرو تا پایان آن شامل این بخش می شود  که تراکم آن کم و دارای موهای نازک می باشد. این بخش معمولا با بالا  رفتن سن نازک شده و کم کم تراکم خود را از دست می دهند . موها در این قسمت به صورت افقی رشد می کنند .

 

یکی از خاصیت های مهم موهای ابرو ، رشد تارابروبا زاویه ی زیادی نسبت به پوست صورت است تا صاف روی پوست صورت بخوابند. به طور کلی رشد موی ابرو با موی ۴۵ درجه متفاوت است به همین خاطر برای کاشت ابرو از منطقه پشت گوش استفاده می شود . مهم بودن زاویه ی رشد فولیکول ها که درون پوست قرار میگیرند از سختی های کاشت می باشد.

۲-تفاوت واحد های فولیکولی :

در کاشت ابرو بر خلاف موهای سایر نقاط بدن موها دسته ای رشد نمی کنند و اگر رشد فولیکول ها بیش از یک تار مو باشد ، باید با استفاده از میکروسکوپ به تک تار مو تقسیم شوند.

۳-تفاوت رشد مو ابرو با سایر نقاط بدن چیست ؟

موی تمامی نقاط بدن مدام در حال رشد و ریزش می باشند به طور مثال ریزش بین ۵۰ الی ۱۰۰ شاخه مو در بدن طبیعی بوده و چرخه ی رشد را تشکیل می دهد . چرخه ی رشد شامل : رشد ، استراحت و ریزش می باشد.

اما چرخه ی رشد مو ابرو با رشد موهای سر متفاوت است . در روند رشد تارهای ابرو به مدت زمان ۴ ماه در مرحله ی رشد می باشند . از طرفی دیگر تارهای سر در طی زمان ۳ الی ۷ سال در مرحله ی رشد می باشند . به همین خاطر موهای سر نسبت به سایر نقاط بدن می توانند رشد بیشتری داشته و بلند تر شوند. این نکته قابل ذکر است که موهایی که کاشت شدند بیشتر از موهای طبیعی رشد می کنند و باید زود به زود به آن ها رسیدگی شود .

۴-طرح کاشت ابرو به چه صورت می باشد ؟

یکی از ویژگی هایی که در کاشت ابرو باید به آن توجه کرد ، طرح و منطقه قرار گرفتن موهای کاشت شده می باشد و این موضوع از نظر زیبایی شناختی مسئله مهمی به شمار می آیند.

<تمامی موارد در زمینه ی ابرو در نماد زیبایی>

قبل از کاشت ابرو :

به طور کلی مراجعه کنندگانی می خواهند کاشت ابرو انجام دهند ، ابرو ندارند و یا دارای ابروهایی نازک با ضخامت کم هستند و یا برای پوشاندن جای اسکار داخل ابرو میخواهند این کار را انجام دهند . کسانی که ابروهای نازکی دارند علت آن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

بیشترین علت نازک شدن ابروها به طور مثال : دلایل ژنتیکی و ارثی ، بیماری هایی از قبیل : انواع آلوپسی ، مشکلات غده ی تیروئید ،افزایش سن و استفاده از بعضی از داروهاست .

توجه : افرادی که  بیماری هایی مانند : انواع آلوپسی را دارند ، کاشت ابرو برای آن ها مورد مناسبی نیست.

همانطور که میدانیم ، خانم ها به علت برداشتن ابرو به تعداد دفعات بالا ابروهایی نازک دارند به همین علت برای کاشت مراجعه می کنند. منتهی در آقایان به مرور زمان در اثر بالا رفتن سن تراکم ابروهایشان  در بخش پایانی ابرو کم می شود.

هزینه کاشت ابرو به چه صورت است ؟

در نماد زیبایی هزینه کاشت ابرو بین ۴ الی ۶ میلیون تومان می باشد که در ادامه در مورد عوامل موثری که بر قیمت کاشت تاثیر گذار هستند صحبت میکنیم.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

کسانی که شرایط زیر را دارا هستند ، کاشت ابرو برایشان گزینه مناسبی است:

 1. اگر بخشی از ابروی خود را از دست داده اید بنا به دلایلی مانند : سوختگی ، شکستگی و …
 2. از مدل ابروهای خود راضی نیستید.
 3. در صورتی که منشا کم پشتی ابروی شما مادر زادی باشد.
 4. برا اثر بیماری هایی مانند اختلالات تیروئیدی و یا بیماری های پوستی ابروی خود را از دست داده باشید.
 5. برای جلوه دادن طبیعی به ابرویی که قبلا هاشور زده شده یا تاتو ابرو دارد.
 6. زمانی که به علت برداشتن ابرو به تعداد دفعات زیاد ، ابرو نازک شده باشد.

چگونگی کاشت ابرو ، روی تاتو :

سوالی که خیلی از مراجعین می پرسند این است که آیا امکان کاشت بروی ابرو تاتو وجود دارد ؟

بله علاوه بر این که امکانش هست ، بسیاری از پزشکان و جراحان توصیه میکنند قبل از انجام کاشت ، ابرو خود را تاتو یا هاشور بزنید. این سوال برایتان پیش می آید که علت این توصیه چیست ؟

به این دلیل که در کاشت ابرو به دلیل فشرده بودن گرافت ها ، خونرسانی و غذا رسانی به پوست کم می شود و بعضی گرافت ها از بین می روند ، تاتو یا هاشور به این قضیه کمک می کند که فاصله ای کوچک در بین موهای ابرو به وجود بیاید. فاصله های ایجاد شده طوری نیست که دیده شود یا احتیاج به کاشت دوباره داشته باشند.

عمل کاشت ابرو به چه روش هایی انجام می شود ؟

روش های کاشت ابرو را باهم بررسی میکنیم :

در زمان های گذشته از روش اف یو تی (کاشت نواری) و روش های مشابه برای کاشت ابرو استفاده می شد که چند ایراد اساسی داشت :

 1. نداشتن جلوه ای طبیعی
 2. نامناسب بودن جهت رشد زاویه ی موهای ابرو
 3. ایجاد زخم و خونریزی به  همراه بخیه
 4. نداشتن رشد دلخواه

نحوه کاشت ابرو

در روش کاشت اف یو تی که روشی مدرن می باشد ، برای کاشت موی سر استفاده و کابرد زیادی دارد و نتیجه های عالی از آن حاصل شده است . با گذشت زمان روش های مدرنی برای خارج کردن فولیکول ها ایجاد شد که با نام اف یو ئی و در ایران با نام اف آی تی شناخته شد.

اف یو تی روشی هست که با استفاده از نوار پشت سر کاشت انجام می شود اما در روش نوین اف آی تی به صورت دانه دانه  ، فولیکول ها را خارج می کنند طوری زخم و خونریزی و بخیه به همراه نخواهد داشت. در کاشت مو از هردوی این روش  ها با توجه به شرایط مراجعه کننده میتوانیم استفاده کنیم ، اما در کاشت ابرو از روش نوین اف آی تی استفاده می شود و روش های دیگر زیر مجموعه ی آن می باشند .

ترمیم ابرو یا کاشت :

همانطور که گفتیم برای کاشت از موهای طبیعی خودتان استفاده می شود . به این صورت که موهایی که کاشت می شود رشد خود را دارند و مانند موی معمولی و طبیعی هستند . کسانی که بانک موی مناسب برای کاشت ندارند ، در کاشت ابرو امکان پذیر نمی باشد مانند کسانی که دچار طاسی بیش از اندازه هستند و یا انواع بیماری های آلوپسی را دارند.

برای این افراد از کاشت به وسیله ی ترمیم مو ینی استفاده از موی مصنوعی انجام می شود . که نتیجه ی آن بسیار به کاشت ابرو نزدیک می باشد. تنها خطری که وجود دارد این  است که موی مصنوعی ممکن است توسط بدن پس زده شود به این منظور که باعث ایجاد جای زخم یا اسکار شود و یا باث از دست دادن ابرو شود.

کاشت ابرو چه مراحلی دارد ؟

کاشت ابرو سه مرحله می باشد :

 1. طراحی ابرو

در مرحله اول از مراجعه کننده درخواست این را داریم تا مدل ابروی مورد نظر خود را ارائه دهند . در اینجا می توانیم از طرح های از پیش آماده هم استفاده کنیم منتهی ظاهر این طرح ها مقداری غیر طبیعی به نظر می رسد . بعد از انتخاب و ارائه مدل ابرو جراح با توجه به اندازه و بررسی های لازم تلاش می کند تا نتیجه ی دلخواه از کاشت برای مراجعه کننده حاصل شود.

 1. خارج کردن گرافت ها

برای برداشت فولیکول برای کاشت  از نواحی پشت سر ، پشت گوش و یا پایین را مورد استفاده قرار می دهیم . ناحیه ی پشت سر دارای موهایی ضخیم و چندتایی هستند اما ناحیه ی پشت گوش یا پشت گردن تک تار مویی و نازک تر می باشد .

سوالی که اینجا پیش می آید این است که : برای کاشت ابرو میتوانیم از موی نواحی بدن استفاده کنیم ؟

بله ، اما توضیه ی ما به شما این است که بهتر است برای کاشت از موی بدن استفاده نکنید زیرا درصد بسیار پایینی از گرافت های کاشت شده رشد می کنند و احتمال این موضوع وجود دارد که موها فر بخورند . تعداد مورد نیاز گرافت ها برای کاشت اکثرا بیشتر از ۴۰۰ تا نمی شود که در روش اف ای تی و روش های زیر مجموعه ی آن برای کاشت ابرو از تیغ هایی که  از یک ملی متر قطر کمتری دارند استفاده می شود .

در کاشت ابرو بیشتر از موهای پشت گوش به عنوان بانک مو استفاده می شود که از هر گوش میتوانیم ۲۰۰ گرافت برای برداشت کنیم با توجه به این که تعداد برداشت گرافت ها به تراکم ابروی شما بستگی دارد.

در روش نوین اف آی تی برداشت گرافت ها بدون درد و یا حتی خونریزی می باشد و در محل برداشت از داروهای بی حسی موضعی استفاده می شود و بعد از انجام کاشت زخم های ایجاد شده به قدری کوچک هستند که به سرعت بهبود می یابند.

 1. کاشت گرافت ها

بعد از انجام خارج کردن گرافت ها ، باید به وسیله میکروسکوپ توسط نیروهای درمانی ،   آماده سازی گرافت ها را برای کاشت شروع کنند . پیش از انجام کاشت ، جراح متخصص محل کاشت را با بی حسی موضعی ، تماما بی حس کند . و همانطور که در بالا گفتیم به وسیله ی تیغ های بسیار ریز طبق طرح انتخاب شده سوراخ هایی در محل طرح ایجاد کند و دقت بسیاری به جهت رشد و زاویه ی درست آن نسبت به پوست داشته باشد .

اگر جراح نا بلد باشد و یا تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد نتیجه ی مطلوبی از کاشت نخواهیم گرفت .

چه مراقبت هایی بعد از کاشت ابرو لازم است ؟

در کاشت ابرو ناحیه ی کاشت شده هیچ نوع پانسمانی نخواهند داشت منتهی ناحیه بانک مو باید تا دو روز پانسمان داشته باشند .

بعد از انجام مراحل درمانی محلولی در اختیار شما قرار داده می شود که هر دو سه ساعت یکبار آن را روی ابروها اسپری کنید . یکی از عوارض طبیعی کاشت این می باشد که تا چند روز بعد از کاشت نواحی ابروها و بالا پلک دچار کبودی و تورم شوند که موقت بوده است .

روز اول بعد از کاشت اگر پوسته ها و لخته های ایجاد شده پاک شده باشند ، آرایش ابرو مانعی ندارد . روز باید سر خود را بعد از باز کردن پانسمان بشویید . وقتی با ریزش مو موهای کاشت شده در منطقه ابرو روبرو شدید جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد در روند ۳ الی ۴ ماه بعد از کاشت رشد ابرو را پیش رو خواهیم داشت.

و بعد از ۶ ماه می توانید از لبروهای دلخواه خود لذت ببرید .

نتایج بسیار مطلوب کاشت اصولا بعد از ۱ سال بیتر نمایان خواهند شد .

آیا کاشت ابرو عوارضی را در پی دارد ؟

عوارض کاشت ابرو میتواند بروز عفونت ، تورم ، کبودی و التهاب فولیکول ها باشد که به ندرت دیده می شود و عوارض دیگری مانند : جهت نامناسب رشد ، عدم تقارن ، رنگ و التهاب فولیکول ها باشد که  معمولا نتیجه ی کاشت در مراکز نا معتبر می باشد .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید