توصیه های کاشت موکاشت مو

کارهایی که باید پیش از کاشت مو انجام دهیم؟

 کارهایی که باید پیش از کاشت مو انجام دهیم؟

امروزه کاشت مو جز بهترین روش های درمانی به حساب می آید که همه ی مردم در هر جنسیتی می توانند از آن استفاده کنند،اما نکته ای که در آنجا مطرح میشود آن است که پیوند مو نیز مانند بسیاری از روش های درمانی و زیبایی نیاز به اقدامات و فراهم اوردن شرایطی،قبل از پیوند دارند که در صورت رعایت نکردن آن ممکن است علاوه بر اینکه افراد نتوانند نتیجه ی مطلوب و دلخواهشان را بدست آورند،هزینه و فرصت آن نیز از دست برود.

بنابراین بهتر است کسانی که قصد پیوند مو دارند،قبل از انکه اقدام به کاشت کنند،آگاهی های لازم را در این زمینه کسب کنند.

 کارهایی که باید پیش از کاشت مو انجام دهیم.  

 

اقدام  اول:آیا شما جز آن دسته از کسانی هستید که به کاشت مو نیاز دارید؟

برای بررسی اینکه آیا کاشت مو تنها راه درمان و آخرین راه برای شماست بستگی به نظر پزشک متخصص تان دارد.اصولا پزشک قبل از اینکه به شما پیشنهاد دهد تا پیوند مو انجام دهید در ابتدا عامل کم پشتی و طاسی سر شما را بررسی خواهد کرد،چرا که در بسیاری از موارد مشاهده شده است که مشکل ریزش موی افراد از کمبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی نشات گرفته است که با تامیین این مواد اولیه بدن،متقابلا مشکل ریزش مو نیز حل خواهد شد.

به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت که بیشتر در افرادی که ریزش موهایشان وابسته به عوامل ژنتیکی یا ارثی میباشد،استفاده از روش پیوند مو توسط پزشک تجویز خواهد شد.

 

برای بررسی اینکه آیا کاشت مو تنها راه درمان و آخرین راه برای شماست بستگی به نظر پزشک متخصص تان دارد.

 

اقدام دوم:سن و سالتان را در نظر بگیرید.

شاید در ابتدا فکر کنید که سن و سال افراد چه ارتباطی به استفاده از روش کاشت مو دارد؟

برای پاسخ به این سوال شما باید گفت که بیشتر پزشکان متخصص عقیده دارند که جوانانی که حدود ۲۲ سال یا کتر سن دارند،داوطلبان مناسبی برای کاشت مو نمی باشد،چرا که ممکن است دلیل اصلی ریزش موی انان وابسته به مسائل رشدی باشد و به مرور زمان در اینده حل شود.

از طرفی دیگر افرادی که سن بالایی دارند باید در نظر داشته باشند که ممکن است نتیجه بخشی پیوند مو در یک جوان ۳۰ ساله بیشتر باشد تا افراد مسن تر،چرا که در برخی از موارد مشاهده شده است که افراد با سن بالا پس از کاشت، در نواحی دیگری از سرشان که عمل پیوند انجام نشده است،دچار ریزش مو میشوند.به مین دلیل نیز بیشتر پزشکان توصیه میکنند که اگر تصمیم قطعی برای کاشت دارید بهتر است سریعا اقدام کنید و تعلل نکنید.

در انتخاب روش کاشت مو دقت کنید.

 

اقدام سوم:مراکز معتبر را بشناسید در مورد هزینه ی کاشت مو تحقیق کنید.

برخی از افرادی که تصمیم به کاشت مو میگیرند،ممکن است در ابتدا با خود فکر کنند که هزینه ی این عمل زیبایی بسیار بالا یا بسیار پایین است،بنابراین پیشنهاد میشود که طبق تصورات و پیش بینی هایتان اقدام نکنید و قبل از آن به سراغ مراکز معتبری که کاشت مو انجام میدهند و بروید و از هزینه های عمل کاشت و دیگر هزینه های جانبی اش مطلع شوید.

ملاک انتخابتان را نتیجه نهایی و کیفیت کار قرار دهید و  براساس بالا بودن یا پایین بوده هزینه کاشت،اقدام به تصمیم گیری سریع نکنید برای کسب اطلاعات وقت بگذارید.

 

اقدام چهارم:در انتخاب روش کاشت مو دقت کنید!

همانطور که میدانید کاشت مو جز آن دسته از روش های درمانی میباشد که از راه های مختلفی انجام میشود.به همین عل نیز توصیه میشود تا قبل از آنکه عمل پیوند مو انجام شود در ابتدا از عوارض و مزایا هر یک از این روش ها آشنا شوید و در نهایت تصمیم نهایی تان را بگیرید.

ناگفته نماند که مشورت با پزشک متخصص تان و بهره گیری از راهنمایی های او،میتواند بهترین ملاک برای تصمیم گیری شما باشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید