کاشت مو

پس از کاشت مو چه بر سر موها می آید؟!

پس از کاشت مو چه بر سر موها می آید؟!

بسیاری از افرادی که کاشت مو انجام میدهند،ممکن است پس از عملیات پیوند مو در نقاطی از پوستشان احساس سوزش کنند و با خود فکر کنند چه اتفاقی برای موهای انان می افتد؟

در چنین مواقعی پزشک متخصص آنان برای تسکین این سوزش برای آنان دارو و مسکن هایی تجویز میکنند و بهتر است افراد نیز اطلاعات خود را در مورد مراحل کاشت سیر تکاملی ان افزایش دهند تا از نگرانی های بی دلیل نجات یابند.

به طور کلی می توان دلایل تجویز دارو پس از کاشت مو را به موارد زیر تقسیم کرد:

۱.در حالتی که فرد در ناحیه ای که در آن کاشت مو انجام شده است،احساس سوزش شدید و دردناکی داشته باشن که نتوانند آن را تحمل کند.

۲.در برخی از موارد نیز پزشک با در نظر گرفتن میزان حساسیت پوست برخی از افراد،برای آنان داروهای ضد التهابی مناسبی را در نظر میگیرند.

۳.در بیشتر مواقع نیز با هدف جلوگیری از عفونت،پزشکان تعدادی از آنتی بیوتیک ها را برای افراد در نظر میگیرند تا در ساعت مشخصی آنها را مصرف کنند.

 پس از کاشت مو چه بر سر موها می اید؟!

موارد تاثیر گذار در رشد موها پس از کاشت

۱.همانطور که همه ی ما به خوبی می دانیم،ویژگی های فیزیکی و ظاهری افراد با یکدیگر متفاوت است.در مورد نتیجه کاشت مو نیز نوع پوست سر افراد جز عوامل تاثیر گذار میباشد. برای مثال کسانی که پوست سرشان شل تر میباشد،پیوند مو در آنها سریعتر نتیجه می دهد.

۲.توجه داشته باشید که در روش های مختلف کاشت مو،تعداد و مقدار فولیکول های برداشت شده برای پیوند مو،متفاوت میباشد و همین موضوع باعث میشود تا نتیجه ی کاشت نیز وابسته به نوع روش انتخابی توسط پزشک باشد.

۳.نوع مو و جنس موها یکی از عوامل  ژنتیکی و وراثتی می باشد که حتی پس از کاشت نیز در کیفیت رشد آنها،تاثیر گذار است.

 موارد تاثیر گذار در رشد موها پس از کاشت

سیر تکاملی رشد پس از عملیات کاشت مو

۱.در مرحله ی اول،بلافاصله پس از کاشت مو در ناحیه ای که کاشت انجام شده است،ممکن است مشکلاتی مانند:دلمه خون،التهاب،بی حسی و قرمزی،کبودی،خارش و…..دیده شود که کاملا طبیعی است و پس از گذشت چند روز به مرور کمتر میشود.

۲.در هفته ی اول به مرور پس از کاهش التهابات و قرمزی ها و کبودی و…ممکن است هنوز تورم در ناحیه ی پیشانی وجود داشته باشد.

۳.بین هفته های دوم تا هشتم پس از پیوند مو،ریزش فولیکول موهای تازه کاشت شده شروع میشود.

۴.در اصطلاح پزشکی فاز شوک، مرحله ای میباشد که مابین ماه دوم و چهارم اتفاق می افتد.در این دوره ممکن است موهای کاشت شده کمتر از هفته های اول کاشت مو به نظر بیاید.البته جای هیچ نگرانی وجود ندارد،چرا که به تدریج مشکلات پوستی این ناحیه برطرف خواهد شد.

۵.ماه سوم تا ششم دقیقا همان دوره ای میباشد که کم کم،موها و پوست سر ظاهر طبیعی خود را بدست می آورند.اما به طور دقیق می توان زمان آن را مشخص کرد،چرا که با توجه به نوع پوست افراد و کیفیت ژنتیکی مو های آنان،این فرایند متفاوت خواهد بود.

حدودا مابین ماه پنجم الهشتم ان موهایی که در ماه های اولیه پس از کاش ریخته بودند نیز رشد خواهد کرد.

۶.در نهایت باید در پایان سال اولی که کاشت مو انجام شد باید افراد حتما برای ارزیابی به متخصص مراجعه کنند تا مشخص شود روند پیوند موی آنان موفقیت آمیز بوده است و نود درصد موها رشد کرده است یا خیر.

ناگفته نماند که در طول سال دوم به تدریج تراکم موهای کاشت شده بیشتر خواهد شد.

سیر تکاملی رشد مو پس از عملیات پیوند

در نهایت شما باید شکیبا باشید و در مراحل کاشت مو،عجله نداشته باشید،چرا که همانطور که متوجه شدید، پیوند مو جز عمل های درمانی و زیبایی میباشد که نیاز به زمان دارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید