کاشت مو

نقش سلول های بنیادی در کاشت مو

نقش سلول های بنیادی در کاشت مو !

باپیشرفت علم و تکنولوژی،امروزه پزشکان توانسته اند راهکار های بسیار زیادی برای حل مشکل ریزش موی سر پیدا کنند.استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو یکی از بهترین روشهایی که می توان بهترین نتیجه را در کوتاهترین زمان بدست آورد.

مواردی مانند بالارفتن سن و یا مشکلات عصبی و استرس میتوانند باعث میشود تا فولیکول هایی که باعث رشد مو می شوند به مرور زمان کوچکتر شوند و به سیگنال های شیمیایی مانند دارو درمانی پاسخ ندهند، در نهایت پس  از ریزش موها بر اثر عوامل مختلف دیگر موی جدید رشد نخواهد کرد و با پدیده ای به نام طاسی یا همان به اصطلاح کچلی مواجه خواهیم شد.

جالب است بدانید که با استفاده از سلول های بنیادی می توان فولیکول های مو را تحریک کرد تا نتیجه ای مطلوب بدست آورد.

سلول های بنیادی باعث میشوند تا سیگنال های شیمیایی بتوانند به فولیکول ها کوچک شده مو،انتقال پیدا کنند و در نهایت شاهد ترمیم و رشد موهایی سالم خواهیم بود.

نقش سلول های بنیادی در کاشت مو

 

ارتباط میان سلول های بنیادی و رشد و رویش مو

در سال های اخیر محققان توانستند با فعال کردن سلول های بنیادی با هدف تکثیر و تنظیم فولیکول های مو،برای درمان قطعی ریزش مو ،مشکل بسیاری از افرادی را که دچار طاسی و کم پشتی مو هستند را حل کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از روش سلول های بنیادی از جمله راه های درمانی میباشد که نیاز به جراحی ندارد و یک پزشک متخصص می تواند با به کارگیری آن در کوتاهترین مدت مشک ریزش موی افراد را حل کند.

استفاده از روش سلول بنیادی به این نحو میباشد که پس از تحریک و تنظیم فولیکول های غیر فعال و کوچک شده ی مو،سلول های بنیادی در میانه این فولیکول ها قرار خواهند گرفت وعلاوه بر جذب سیگنال های شیمیایی باعث تامیین مداوم نیاز های اساسی این فولیکول ها برای رشد و رویش مجدد میشوند.

ناگفته نماند که کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی تا حد خیلی زیاد به پیوند مو به روش سنتی شباهت دارد اما در این روش دیگر نیازی نیست تا تعداد زیادی از موها را با هدف کاشت از بین برد،تنها کافیست تا در ناحیه ی ریزش مو ،تعدادی از فولیکول های آسیب دیده را جدا کرد و در آزمایشگاه های مخصوص پس از ترمیم و تکثیر آن،باری دیگر آنان را در پوست سر افراد کاشت.

استفاده از این روش نوین به افراد این امکان را میدهد تا در جایی که فولیکول ها را برداشت و کاشت کرده ایم،باری دیگر رویش مو صورت بگیرد.

استفاده از روش سلول های بنیادی برای پیوند مو کاملا بدون خطر است و در سال های اخیر به اثبات رسیده است و نتایج بسیار مطلوبی داشته است.

 مزایای کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی

مزایای کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی

امروزه استفاده از روش سلول های بنیادی یکی از بهترین و امید بخش ترین روش های پیوند مو در امریکا و دیگر کشور های توسعه یافته محسوب میشود که طرفداران بسیار زیادی نیز دارند.

قل از پیوند مو با استفاده از این روش لازم است تا در ابتدا ناحیه ی مورد نظر بی حس شود و سپس عمل برداشت و تکثیر و کاشت به راحتی انجام میشود و دیگر مشکلات و خطراتی که ممکن است روش های مختلف پیوند مو داشته باشند را نخواهد داشت.

این روش هیچ گونه عارضه ای برای افراد نخواهد داشت وانان نیاز به ریکاوری پس از پیوند نیز ندارند. فقط لازم است تا پس از عملیات کاشت، از انجام ورزش های سنگین به مدت یک هفته اجتناب کنند.

 مزایای کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید