بهداشت موریزش موکاشت مو

 مواردی که در مورد کاشت مو باید بدانیم

 مواردی که در مورد کاشت مو باید بدانیم:

یکی از مشکلات جدی که امروزه در تمامی جوامع مردم با ان روبرو می شوند که باعث از دست رفتن و کاهش اعتماد بنفس آنان است،مسئله ی ریزش مو است.کاشت مو یکی از مدرن ترین و بهترین روش هایی محسوب میشود که از طریق آن میتوان زیبایی و شادابی چهره را دوباره بازگرداند.

طبق امار بدست امده میتوان گفت که به طور میانگین در طول شبانه روز۵۰الی ۱۵۰ تار مو ممکن است در اثر عوامل طبیعی بریزند و این موضوع به حالت یک سیکل طبیعی میباشد.

تنها در زمانی باید نگران بود و به دنبال راه حلی برای درمان بود که این ریزش مو بیشتر از حالت طبیعی و میانگین طبیعی شود،حقیقت آن است که هنگامی که ریزش مو بیش از اندازه باشد دیگر با رویش موهای جدید نیز ،جای خالی موهای ریخته شده پر نخواهد شد و ریشه ی تمامی موها به تدریج ضعیف تر خواهد شد.

کاشت مو یکی از روش هایی میباشد که به افراد کمک میکند تا مشکل کم پشتی موها و یا حتی کچلی خود را برطرف کنند.

علل ریزش مو

 

علل ریزش مو

امروزه تعداد زیدی از مرد ها و زنان برای درمان کم پشتی و ریزش بیش از حد موهایشان به کاشت مو روی می آورند.اما سوالی که ممکن است در اینجا مطرح شود آن است که چه عواملی باعث میشود تا مشکل ریزش موی افراد بیش از حد معمولی باشد؟

  1. اختلالات هورمونی و مشکلات مربوط به فعالیت نامناسب تیروئید
  2. رژیم های غذایی سخت، مضر که باعث کاهش وزن های ناگهانی در کوتاه مدت میشوند.
  3. بیماری های روحی روانی و استرس بیش از حد
  4. جراحی و بیهوشی و استفاده مداوم از داروهای شیمیایی
  5. محکم بستن موها
  6. شانه کردن مداوم با برس های نامناسب
  7. شست و شوی بیش از حد موها و استفاده از شامپوهای شیمیایی
  8. استفاده بیش از حد از رنگ کننده و حالت دهنده ها
  9. استفاده از وسیله های برقی مو مانند: سشوار، اتو مو
  10. عدم تعادل فعالیت غدد چربی در سطح پوست

 آشنایی با کاشت مو

آشنایی با کاشت مو

در بررسی لغوی واژه ی کاشت مو دقیقا میتوان از کلمه ی پیوند طبیعی مو برای معنا و مفهوم دقیق آن استفاده کرد.

به اقداماتی که توسط پزشک برای برداشت فولیکول مو از نواحی و قسمت هایی از بدن افراد که به بانک مو معروف هستند،و پیوند زدن این فولیکول ها به نواحی معین شده برای رویش مجدد مو،روش درمانی کاشت مو میگویند.

مسلما همه ما کسانی را دیده ایم که برای درمان مشکلاتی از قبیل ریزش مو به سراغ پزشکان مختلفی می روند و با صرف هزینه های گزاف به دنبال دارویی برای رویش مجدد موهایشان می گردند،اما واقعیت این است که هیچ دارویی نمیتواند به اندازه ی استفاده از روش کاشت مو برای درمان کم پشتی و کچلی موثر باشد.

نکته ای که در رابطه با کاشت مو باید حتما به آن اشاره کرد،شرایط متفاوت افراد در بانک مو و قسمت اهدا کننده آنان می باشد،بنابراین نمی توان د تمامی افرادی که کاشت مو انجام میدن انتظار نتیجه ای یکسان داشت.

مسلما همه ی ما به خوبی می دانیم که تا هر میزان که بانک مو و بخش اهدا کننده در عملیات کاشت قوی تر باشد،تراکم موها و نتیجه کار بهتر و موثرتر خواهد بود.

ناگفته نماند که کاشت مو تنها به یک روش محدود نمی شود و روش های زیادی برای آن وجود دارند اما چیزی که مسلم است آن است که هدف در تمامی روش های کاشت مو افزایش تراکم موها می باشد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید