کاشت مو

 مشکلاتی که خانم ها در کاشت مو دارند

 مشکلاتی که خانم ها در کاشت مو دارند

جالب است بدانید که در سال های گذشته،امکان کاشت و پیوند مو برای بانوان وجود نداشت و اگر هم این کار انجام می شد از روش های سنتی و پر خطری استفاده میشد.امروزه با وجود آنکه روش های مختلفی برای کاشت موی خانم ها وجود دارد،توصیه ی بیشتر پزشکان برای بانوانی که قصد کاشت مو دارند آن است که در ابتدا علل مختلف معضل ریزش موی آنها مشخص شود و اگر یک پزشک متخصص تشخیص داد که این مشکل قابل حل نمیباشد،عمل کاشت موی خانم ها انجام شود.

علل ریزش موی بانوان

برخی از علل ریزش موی بانوان که نیاز به عمل کاشت را ایجاد میکند:

۱.علل هورمونی

  1. مشکلات تیروئیدی

۳.بارداری های پرخطر

۴.عوامل ژنتیکی

۵.بیماری های عفونی مربوط به پوست و مو

۶.آلودگی هوا

۷.دغدغه های شغلی

۸.استرس و محرک های عصبی

۹.رژیم های غذایی پرخطر و…..

ویژگی های کاندیداهای مناسب برای کاشت موی خانم ها

ناگفته نماند که برای انجام عملیات کاشت موی خانم ها در مرحله ی اول آنان باید موی خود را کوتاه کنند که همین مسئله جز چالش های اساسی است که برخی بانوان می توانند آن را قبول کنند.

یکی از مشکلات اساسی که کاشت موی خانم ها را با مشکل روبرو میکند آن است که ریزش مو به صورت پراکنده و گسترده ایجاد میشود.اصولا آقایانی که دچار مشکل طاسی می باشد،ریزش موی  انسان در یک منطقه رخ می دهد الگوی کلی این ریزش به گونه ای است که بتدریج خط ریزش مو عقب تر میرود.

دومین مشکل رایجی که  کاشت موی بانوان را تحت تاثیر قرار میدهد،مشکل بانک مو می باشد و از این لحاظ آقایان دارای چنین مشکلی نیستند،چرا که ناحیه ی پشت سر آقایان که به اصطلاح به آن بانک مو می گوییم در اکثر مواقع پرپشت تر از نواحی دیگر است و میتوان به عنوان بانک مو از ان استفاده کرد.

 

ویژگی های کاندیداهای مناسب برای کاشت موی خانم ها

۱.بیشتر کاندیداهای مناسب برای عمل کاشت موی خانم ها کسانی هستند که ریزش موی زنان از نوع طاسی آندروژنیک است.به بیانی بهتر می توان گفت که ریزش موی زنانی که مانند آقایان باشد و موهای ضخیم و با تراکمی در ناحیه ی بانک موی خود یا همان پشت سرشان دارند.

۲.بانوانی که در اثر حوادثی مانند اسکار و سوختگی و…دچار ریزش مو شده اند نیز جز کاندیداهای مناسب برای عمل کاشت موی خانم ها می باشد و از این نظر هیچ مشکلی برای کاشت موی وجود دارد.

کاشت مو خانمها

نکاتی در مورد کاشت موی خانم ها

۱.برای کاشت موی خانم ها حتما باید به پزشکی حاذق مراجعه کرد،چراکه عملیات کاشت موی خانم ها بسیار حساس تراز کاشت موی آقایان است و پزشک باید بتواند،کاشت را بسیار ظریف انجام دهد.

۲.گرافت هایی که پزشک برای عمل کاشت موی خانم ها در نظر میگیرد،حدودا باید ۲الی۳تار مو باشد تا در ظاهر پوشانندگی بیشتری داشته باشند.

۳.در بانوانی که طاسی یا کم پشتی مو،منطقه وسیعی از سرشان را فراگرفته است،کاشت مو و رسیدگی به ناحیه کم پشت یا طاس برای پزشک اولویت بیشتری از دیگر مناطق سر،دارد.

۴.توجه داشته باشید که بانوانی که ریزش مو و یا کم پشتی موهایشان در اثر عوامل آندروژنیک اتفاق می افتد و برای کاشت اقدام میکنند،تراکم ایجاد شده پس از پیوند مو ممکن است دوباره کاهش پیدا کند و نیاز باشد تا کاشت مو پس از مدتی مجددا تکرار شود.

۵.برای بانوانی که دچار مشکلات طاسی و ریزش موی شدید نیستند،کاشت مو توصیه نمیشود،چرا که باید فضای خالی بین موهای سر به گونه ای باشد تا بتوان عملیات کاشت را در آن نواحی انجام داد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید