کاشت مو

مراحل پیوند مو و نتایج حاصل از آن

مراحل پیوند مو و نتایج حاصل از آن

برخی از مردم دنیا به دلایل گوناگونی مانند ژنتیک یا عادت های اشتباهی همچون رژیم غذایی نامناسب ممکن است دچار ریزش مو شوند و به مرور زمان با پدیده ی به نام طاسی روبرو شوند.همین موضوع نیز باعث شد تا افراد بسیاری ترجیح دهند که از روش کاشت موی طبیعی یا همان پیوند مو برای بازگرداندن زیبایی و جذابیت ظاهری خود استفاده کنند.

در گذشته آثار زیان بار حاصل از روش های مختلفی که در کاشت مو استفاده می شد، باعث شد تا روش های بدون ضرر و راحت تری با نتیجه بخشی بیشتر توسط متخصصان و با استفاده از تکنولوژی جدید برای کاشت مو در نظر گرفته شود که امروزه نیز طرفداران بسیار زیادی دارد.

در تکنیک هایی که امروزه برای پیوند مو به طور معمول از آنها استفاده می شود،دیگر خبری از جای زخم یا همان اسکار بر روی پوست فرد مشاهده می شود.با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در طی سالهای گذشته،میتوان گفت که ابزارهای کاشت مو نیز بسیار ظریف تر و پیشرفته تر شده اند.

امروزه می توان با مقایسه نتایج حاصل از پیوند مو به خوبی به این نکته اشاره کرد که چهره و موی افراد تا حد زیادی طبیعی تر از کاشت مو در گذشته میباشد.

از دیگر نکاتی که در مراحل کاشت مو به آن توجه می شود،طراحی خط جلوی سر میباشد،خط جلو سر همان خطی است که ناحیه ی پوست  و مو را از یکدیگر جدا می کند.

مراحل پیوند مو و چگونگی اش،توسط متخصصان حرفه ای انجام میشود و باید برخی از نکات نیز توسط فرد رعایت شود که به طور خلاصه به آنان اشاره میکنیم.

چگونگی پیوند مو

چگونگی پیوند مو

برخلاف تصور اشتباه برخی از مردم که فکر میکنند کاشت مو دارای مراحلی طاقت فرسا و سخت میباشد،این عمل زیبایی سرپایی بوده و بی حسی موضعی انجام میشود وبا استفاده تکنولوژی و روش های جدید،کاملا بی خطر است و در اکثر مواقع دارای نتیجه رضایت بخش است.

کاشت مو نیز مانند بسیاری دیگر از عمل های زیبایی و درمانی در اتاق عمل انجام میشود وپزشک با استفاده از تجهیزات جراحی حرفه ای و از طریق روش هایی کاملا بهداشتی،پیوند مو را آغاز میکند.

به دلیل آنکه کاشت مو نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد،به منظور بالا رفتن سرعت پیوند،یک تیم چند نفره برای کاشت مو در نظر گرفته میشود و در طول۸الی۱۲ساعت به اتمام میرسد.در طول این مدت فرد میتواند به موسیقی گوش دهد،یا با دوستان خود تماس تلفنی داشته باد و حتی فیلم ببیند.مطالعه کردن و یا خوردن و آشامیدن نیز هیچ تضادی با عمل کاشت نخواهد داشت.

چگونگی پیوند مو

از دیگر نکاتی که در مراحل کاشت مو به آن توجه می شود،طراحی خط جلوی سر میباشد.

بعد از به پایان رسیدن جلسه کاشت مو و پانسمان شدن سر فرد،او باید برخی از نکات را رعایت کند.نکاتی همانند:

۱.جلوگیری از ایجاد ضربه و فشار به ناحیه کاشت

۲.شستشوی مرتب سر با جریان غیر مستقیم آب

  1. عدم فعالیت و اجتناب از عادات که باعث تعریق شدید می باشد.

بررسی نتایج کاشت مو

برای آنکه نتایج حاصل از کاشت را مشاهده کنید،بهتر است عجله را کنار بگذارید و صبر و حوصله به خرج دهید،چرا که نتایج اولیه حاصل از این عمل،از ماه سوم ظاهر خواهد شد و به مرور زمان رضایت بخش تر میشود.

ناگفته نماند که در ماه دوم،موهای پیوند شده رشد خواهند کرد و بعد از مدت کوتاهی ریزش پیدا میکنند که در این حال ریشه ی موها زنده می ماند و آمادگی لازم پوست برای رشد موهای دائمی،بیشتر میشود.

 

بررسی نتایج کاشت مو

نتایج قطعی و نهایی کاشت مو پس از ۹الی۱۲ماه قابل مشاهده خواهد بود.در طی این مدت موهای سر فرد به مرور پر پشت تر و ضخیم تر خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید