توصیه های کاشت موکاشت مو

عوامل موثر در کاشت مو

عوامل موثر در کاشت مو

شناسایی عوامل موثر در کاشت مو یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که متقاضیان کاشت مو باید از آن اطلاع یابند.در سال های اخیر،کاشت مو از جمله روش های موفقیت آمیزی محسوب میشود که بسیاری از افراد از آن نتایج موفقیت آمیز گرفته اند.اما درصد کمی از افرادی که پیوند مو انجام داده اند از نتایج کاشت مو ناراضی هستند و به هدف مطلوب آن دست یافته اند.اصولا در چنین مواردی پزشکان عقیده دارند که افراد باید قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات لازم را در مورد عوامل موثر در کاشت مو بدست می آورند تا با آگاهی کامل به سراغ استفاده از این روش می رفتند؛چرا که داشتن آگاهی و اطلاعات کافی این امکان را برای افراد ایجاد میکند که واقع بینانه تر به روش های درمانی نگاه کنند و با رعایت برخی از موارد با اهمیت،نتیجه ی مطلوب تری را بدست آورند.

ناگفته نماند که که مهارت متخصص یکی از عوامل موثر در کاشت مو میباشد که حرف اول را میزند و میزان ظرافت کاری او برای پیوند مو یکی از اساسی ترین مسائلی است که باید آن را در نظر گرفت،بنابراین توصیه میشود که از تجربیات افراد متقاضی برای کاشت مو نیز کمک بگیرید.

در ادامه ی مطلب با معرفی عوامل موثر در پیوند مو به شما در جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند مو کمک خواهیم کرد.

اهمیت عوامل موثر در کاشت مو

 شناسایی عوامل موثر در کاشت مو

۱.سن:

در هنگام شناسایی عوامل موثر در کاشت مو،مسلما با نام طاسی آندروژنیک برخورد کرده اید،این نوع ریزش موی ادامه دار به نوعی الگوی طاسی مردانه میباشد.اصولا هنگامی افراد جوان(۲۰الی۳۰ساله)با این مشکل مواجه میشوند،نمی توان پیش بینی کرد که چه میزان مو از دست خواهند داد.به همین دلیل است که اصولا افرادی که در سنین جوانی به سراغ کاشت مو میروند ممکن است از نتایج آن ناراضی باشند؛چرا که در آینده این امکان وجود دارد که قسمت های دیگری از سرشان نیز دچار ریزش شود و تنها راهکاری که متخصصان در چنین اوضاعی پیشنهاد میدهند،استفاده از کاشت موی ترمیمی میباشد.

۲.الگوی ریزش مو:

در افرادی که حدودا بالای ۳۵ سال سن دارند،می توان الگوی ریزش مو را مشخص کرد و از این طریق بانک موی آنان را نیز شناسایی کرد و اقدام به پیوند مو کرد.

۳.وراثت:

یکی دیگر از عوامل موثر در کاشت مو،وراثت می باشد.با بررسی الگوی طاسی در خانواده افراد تا حدودی می توان میزان گسترش ریزش مو توسط متخصص شناسایی شود و برای پیوند مو به این الگو توجه میشود.

 

 

یکی دیگر از عوامل موثر در کاشت مو،وراثت می باشد.

۴.خصوصیات مو:

شکل جمجه ی افراد مختلف و قطر و رنگ مو و…از جمله مواردی می باشد که باید قبل از کاشت مو به آنها دقت کرد.دلیل اصلی توجه به این موارد،در حقیقت برای تعیین طرح چگونگی کاشت مو برای پزشک بسیار حائز اهمیت میباشد.

۵.سلامت عمومی بدن:

یکی از مسائل مهمی که قبل از پیوند مو باید آن را در نظر گرفت،آن است که قبل از عملیات کاشت مو در برخی از موارد ممکن است افراد نیاز به بیهوشی داشته باشند،در چنین مواقعی در نظر گرفتن سلامت عمومی بدن در اولویت قرار دارد.

۶.شرایط فیزیولوژیک:

طبق تحقیقات انجام شده توسط متخصصان،یکی از عوامل موثر در کاشت مو،شرایط فیزیولوژیکی افراد است.به بیانی دیگر،عادات رفتاری نادرست افراد(مانند:شستشوی بیش از حد موها،وسواس در شانه کردن مو و اختلالات عصبی همچون استرس و…)در میزان ریزش موی افراد تاثیر دارد،این موضوع بدان معنا میباشد که حتی اگر کاشت مو هم انجام شود،ممکن است افراد با ادامه دادن به این رفتار های غلط دچار ریزش موی مجدد شوند.

خدمات کاشت مو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید