کاشت ابروکاشت ریشکاشت مو

خدمات کاشت مو

آشنایی با روش های کاشت مو

کاشت مو چیست؟

کاشت مو به طور کلی به روش هایی گفته می شود که در آن ریشه های مو از ناحیۀ اهدا کننده جدا می شود و به منطقه ای که موهای آن ریخته منتقل می شود. از روش های کاشت مو برای درمان کردن مشکلات ریزش مو در آقایان و یا خانم ها استفاده می شود. از کاشت مو می توان برای پوشاندن زخم های ناشی از جراحی یا تصادف در مناطقی مثل سر یا ناحیۀ ابرو ها و صورت (در آقایان) استفاده کرد و همچنین مژه ها، ابروها، ریش، سبیل و… را نیز بازسازی نمود. روش های متعددی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های مخصوص به خود را داراست. در ادامه بهترین روش کاشت موها را معرفی خواهیم کرد.

بهترین روش های کاشت مو چیست؟

به جرأت می توان گفت این روش بهترین روش کاشت مو به شمار می آید که بدون هیچ گونه عمل جراحی انجام می شود. در این روش، کاشت مو به وسیلۀ دستگاه های اتوماتیک انجام می شود. با استفاده از این دستگاه ها که قادر هستند میزان خطای انسانی در برداشت موها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند، در هر جلسه می توان حدود ۱۴ هزار تار مو برداشت و پیوند زد. این روش غالباً هیچ گونه عارضه ای در پی ندارد و فرد بعد از کاشت مو نیازی به گذراندن دورۀ نقاهت نیز پیدا نخواهد کرد.

در این روش کاشت مو یک دستۀ نواری از موها را از ناحیۀ نزدیک گوش راست فرد تا نزدیگ گوش چپ او جدا می کنند. این روش نیاز به جراحی و بیهوشی دارد و میزان درد و خونریزی در آن نسبتاً زیاد است. به همین دلیل نیز امروزه کاربرد چندانی ندارد و با آمدن جدیدترین روش های کاشت مو، تقریباً منسوخ شده است.

این روش کاشت مو به شیوۀ جداسازی فولیکول های مو معروف شده است. در روش FIT فولیکول ها از ناحیۀ بالای گوش ها و یا پشت سر به وسیلۀ پانچ برداشته شده و به ناحیۀ مورد نظر پیوند زده می شود.

 

در این روش کاشت مو به جای این که موهای اهدایی را از ناحیۀ پشت سر بگیرند، از موهای خود بدن در مناطقی مثل ران ها، سینه، نواحی شرمگاهی و… با کمک پانچ استفاده می کنند.

کاشت مو

 

 

کاشت ریش چگونه انجام می شود؟

علت های ریزش موی ریش و سبیل در آقایان چیست؟

ریزش مو در ناحیۀ سبیل یا ریش آقایان می تواند علت های مختلفی داشته باشد که با کاشت مو می توان آن ها را برطرف کرد. مهم ترین و رایج ترین دلایل ریزش موی این نواحی عبارت است از:

  1. کمبود هورمون های مردانه قبل از رسیدن به سن بلوغ
  2. مبتلا شدن به برخی از بیماری های خاص
  3. طاسی ها و کم مویی های مادرزادی
  4. بروز سوانحی مثل سوختگی، بریدگی، جای زخم یا بخیه و…

امروزه می توان به راحتی با کاشت سبیل و به کمک روش های کاشت مو این مسئله را به آسانی برطرف کرد.

کاشت ریش

 

کاشت ریش چگونه انجام می شود؟

روش های کاشت ریش شباهت بسیاری به کاشت موهای سر دارد، با این تفاوت که میزان دقت و حساسیت در آن افزایش می یابد. یکی از نکته های مهمی که در کاشت ریش باید به آن توجه شود، رعایت جهت رشد موها در کاشت است. با رعایت این نکته ظاهر ریش کاملاً عادی و طبیعی به نظر خواهد رسید.

در کاشت ریش چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟

  1. مویی که در این روش پیوند زده می شود به هیچ عنوان در طول زمان ریزش نخواهد داشت و بدون تغییر می ماند.
  2. کسانی که تمایل دارند تغییراتی در الگوی رشد موهایشان از نظر پر پشت یا کم پشت بودن ایجاد کنند، با این روش می توانند ظاهر زیباتری برای خود بسازند.

مزیت های کاشت ریش به روش های FUE و SUT چیست؟

  1. ظاهر آن بسیار طبیعی و زیباست.
  2. نسبت به روش سنتی کاشت مو کم هزینه تر و مقرون به صرفه است.
  3. ایرادهایی مثل جای زخم ها و بخیه ها و دیگر آسیب های پوستی در ناحیۀ مورد نظر را به خوبی می پوشاند.
  4. عوارض جانبی و درد بسیار ندارد و به صورت سرپایی و بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود.

روند رشد موها چگونه خواهد بود؟

این یکی از رایج ترین سؤالات افرادی است که به کلینیک ها و مراکز زیبایی مراجعه می کنند. به طور تقریبی اغلب افراد بعد از گذشت دو ماه رشد محسوسی را در موهایشان مشاهده خواهند کرد. میزان این رشد پس از گذشت ۴ الی ۶ ماه کاملاً چشمگیر خواهد بود.

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

امروزه بر اثر دلایلی مثل وجود انواع فشارها و استرس ها، بیماری ها و مشکلات پوستی، شیمی درمانی ها و… ریزش مو در ناحیۀ ابروها زیاد شده است و افراد زیادی به سمت کاشت ابرو برای افزایش زیبایی در چهرۀ خود می روند. داشتن ابروهای خوش حالت و پرپشت صورت شما را زیباتر می کند و همین مسئله میزان اعتماد به نفس و عزت نفس را نیز افزایش خواهد داد. روش کاشت ابرو نیز شباهت های بسیاری با روش های پیش گفته دارد.

در کاشت ابرو معمولاً از موهای ناحیۀ بالایی گوش ها استفاده می شود و به زمانی حدود ۲ الی ۴ ساعت نیاز دارد. نکتۀ مهمی که در کاشت ابرو باید به آن توجه شود این است که تکنسین کاشت ابرو علاوه بر تسلط داشتن به انواع روش های کاشت مو، باید دید و نگاه هنرمندانه نیز داشته باشد تا از این طریق بتواند برای ترمیم ابرو و ترسیم آن تمام ویژگی های صورت فرد و همچنین فاصلۀ ابروها از هم، ضخامت آن ها، رنگ و… را نیز در نظر بگیرد که حاصل کارش رضایت بخش باشد.

کاشت ابرو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید