هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟

رسیدگی به پوست و زیبا و سالم نگه داشتن آن، دغدغه ای است که تمام افراد، بیش و کم، با آن سر و کار دارند. به همین دلیل هم در دنیای امروز تکنولوژی نیز با ابزارهای متنوع خود به کمک انسان ها آمده تا پاسخگوی مناسبی برای این نیاز او باشد. هایفوتراپی یکی از این ابزارهاست. در لیزر هایفو از موج های قوی و متمرکز اولتراسوند برای جوانسازی پوست و ترمیم آن استفاده می شود. در ادامه به بررسی کامل لیزر هایفوتراپی، انواع آن، مزیت ها و عوارض جانبی آن خواهیم پرداخت.

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

این روش به منظور زیباسازی، ترمیم و جوانسازی پوست، از سال ۲۰۰۸ مورد اقبال و استفادۀ گسترده قرار گرفت و یکی از جدید ترین تکنولوژی های کم تهاجمی در این زمینه محسوب می شود. در هایفوتراپی سلول ها تحریک می شوند و همین مسئله موجب افزایش میزان تولید کلاژن و لیفتینگ پوست و جوانسازی بافت های آن خواهد شد. انواع مختلفی از هایفو وجود دارد که از جملۀ آن ها می توان به هایفوتراپی صورت، گردن و غبغب اشاره کرد. علاوه بر این ها، هایفوتراپی به منظور تجزیه کردن و از بین بردن چین و چروک ها و رسوب های چربی زیر پوست نیز بسیار مؤثر و کاربردی است. لیزر هایفوتراپی جایگزینی مناسب برای عمل جراحی لیفت پوست به شمار می آید و تمام عارضه ها و خطرهای موجود در روش های جراحی در هایفو حذف شده است.

هایفوتراپی چه انواعی دارد؟

 1. هایفوتراپی پوست
 2. هایفوتراپی صورت
 3. هایفوتراپی گردن (از بین بردن غبغب)

هایفوتاپی

۱- هایفوتراپی پوست

در این روش اغلب مشکلات پوستی مانند چین و چروک، جای خال و… طی فرایندی ساده از بین خواهد رفت. به این منظور لازم است تشعشعات امواج اولتراسوند با حرارت ۶۵ الی ۷۵ درجۀ سانتی گراد به عمق سه میلی متری پوست تابانده شود. با این کار کلاژن های قبلی پوست تخریب می شود و با تولید طبیعی کلاژن ها به صورت پیوسته، پوست فرد شادابی و طراوت دوباره ای خواهد یافت. کل فرایند جوانسازی پوست در هایفوتراپی و مشاهدۀ نتایج کامل جوانسازی پوست، پس از سه ماه تکمیل خواهد شد. در طول این سه ماه فرایند کلاژن سازی و ترمیم پوست به صورت پیوسته ادامه خواهد داشت.

۲- هایفوتراپی صورت

در این روش گرمای قابل توجهی به سلول های پوست صورت تابانده می شود که موجب ضعیف شدن و از بین رفتن سلول های قدیمی و ایجاد سلول های پوستی جدید خواهد شد. در نتیجۀ این فرایند پوست صورت صاف و سفت می شود و چروک های ریز و درشت روی آن از بین خواهد رفت. لازم به ذکر است که امواج لیزر هایفو فقط به منطقۀ مورد نظر برای درمان تابانده می شود و به بافت های پوستی مجاور هیچ گونه آسیبی نخواهد رسید.

۳- هایفوتراپی گردن (از بین بردن غبغب)

در لایه های عمیق تر پوست قسمت هایی وجود دارد که وظیفۀ آن ها تأمین استحکام پوست است. با افزایش سن و یا در اثر بیماری ها و مشکلات مختلف، به مرور این لایه ها ضعیف شده و پوست فرد حالت افتادگی به خود می گیرد. یکی از مناطقی که این اتفاق در آن رایج تر است گردن و غبغب است. به کمک هایفوتراپی می توان استحکام پوست را به این مناطق بازگرداند و غبغب ایجاد شده را نیز برطرف کرد.

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی چه فوایدی دارد؟

 1. برطرف کردن افتادگی های پوست
 2. کاهش و یا از بین بردن چین و چروک ها
 3. لیفت پوست گردن
 4. لیفت ابروها
 5. از بین بردن غبغب
 6. سفت و محکم کردن پوست اطراف چشم ها

از روش هایفوتراپی بر روی کدام قسمت از بدن می توان استفاده کرد؟

 1. کل صورت، که شامل گونه، ابرو، خط های لبخند، چروک های روی صورت و… است.
 2. گردن و غبغب
 3. بازو
 4. شکم
 5. باسن
 6. ران ها

هایفوتراپی طی چه مراحلی انجام می شود؟

 1. تمیز و ضد عفونی کردن سطح پوست محل درمان
 2. اگر فرد آلرژی داشته باشد (و یا به منظور پیشگیری از ایجاد آلرژی) از کرم های ضد حساسیت بر روی سطح پوست استفاده خواهد شد.
 3. پوشاندن سطح پوست با ژل های مخصوص (اولتراساند)
 4. گرفتن دستگاه لیزر هایفو در مقابل محل های مشخص شده
 5. انتخاب طول موج مورد نظر از روی نمایشگر دستگاه

نکته: در صورتی که فرد در طول هایفوتراپی احساس درد، سوزش یا خارش داشته باشد، می توان از مسکن ها و بی حس کننده های موضعی استفاده کرد.

عوارض هایفوتراپی چیست؟

این روش شیوه ای امن، کم تهاجمی و سرپایی است که فرد می تواند بلافاصله پس از انجام شدن آن به فعالیت های روزانۀ خود بپردازد. بنابراین هایفو عوارض چندانی ندارد و می توان به موارد موقتی و خفیف زیر اشاره کرد:

 1. بی حالی و خستگی
 2. قرمز یا کبود شدن محل درمان
 3. تورم

نکتۀ لازم به ذکر این است که جوانسازی پوست با این روش، فرایندی است که اثربخشی و دریافت نتیجه های مورد نظر از آن نیاز به گذشت زمان و به خرج دادن کمی صبر و حوصله دارد. نتایج نهایی هایفوتراپی پس از گذشت چند ماه به خوبی روی پوست مشاهده خواهد شد و فرد در طول این زمان باید تحت نظر پزشک متخصص خود باشد و جلسه های درمانی اش را تکرار کند تا به نتیجۀ دلخواه و مد نظر خود از انجام دادن هایفو برسد.

هایفوتراپی پوست

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

همۀ افراد با هر شرایطی گزینۀ مناسبی برای لیزر هایفوتراپی نیستند و بعضی از افراد ممکن است پس از هایفو مشکلات جدی داشته باشند. این افراد معمولاً عبارتند از:

 1. مبتلایان به انواع دیابت ها
 2. مبتلایان صرع
 3. زنان باردار یا شیرده
 4. کسانی که در محل مورد نظر برای لیزر هایفو، تبخال، خال یا زخم های باز دارند.
 5. افرادی که در قسمتی از بدنشان پروتزهای فلزی و یا استند قلب دارند.

هزینۀ هایفوتراپی چه قدر است؟

عوامل تأثیرگذار بر روی هزینۀ نهایی هایفوتراپی عبارت است از:

 1. تعداد جلسه های مورد نیاز برای کامل شدن فرایند درمان
 2. وسعت و اندازۀ محل درمان
 3. تجهیزات و امکانات مورد استفاده در کلینیک ها
 4. دستمزد پزشک متخصص

نتیجه گیری:

لیزر هایفوتراپی یکی از روش های ترمیم و جوانسازی پوست است و روش های دیگری نیز در کنار آن وجود دارد. توصیه می کنیم برای انتخاب روش و تکنیک مناسب حتماً با یک پزشک متخصص مشورت کنید و راهنمایی های لازم را از او بگیرید.

لیزر هایفو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید