اندولیفت

اندولیفت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اندولیفت یکی از روش های نوین لیفتینگ و جوانسازی پوست با لیزر بخش های مختلف بدن است و با این که روشی کم تهاجمی و غیر جراحی است، نتایج مشابه جراحی های لیفت دارد. عوارض و خطرهای احتمالی لیزر اندولیفت در مقایسه با روش های جراحی بسیار کمتر و بهبودی آن نیز سریع تر است. برای انجام شدن اندولیفت معمولاً از بی حسی های موضعی استفاده می شود و نیازی به بستری و بیهوش شدن وجود ندارد. دوران نقاهت لیزر اندولیفت نیز کوتاه تر است و یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن افتادگی پوست به حساب می آید.

اندولیفت چگونه انجام می شود؟

اندولیفت نوعی از لیزرهای کم تهاجمی است که در اغلب مواقع به منظور بالا بردن بخش های مختلف صورت (لیفتینگ) انجام می شود. در دستگاه های اندولیفت از لیزرهای دارای طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می شود که جزو پرتوهای فرو سرخ یا مادون قرمز محسوب می شود. طول موج مورد نظر می تواند بیشترین تأثیر را بر روی چربی ها و آب موجود در داخل بافت های پوست بگذارد و می تواند با ذوب کردن چربی ها، پوست صورت را صاف تر و سفت تر بکند.

نحوۀ کارکرد لیزر اندولیفت مانند لیزرهای موهای زائد و به صورت سطحی و موضعی نیست. در لیزر اندولیفت فیبرهایی با ضخامت ۲۰۰ الی ۳۰۰ میکرون به منظور درمان به زیر پوست فرستاده می شود تا بتواند بیشترین تأثیر را بر روی بافت های عمیق تر بگذارد.

اندولیفت چه نتایجی دارد؟

 1. لیزر می تواند به سرعت لیپوپیز را تحریک کند. یکی از دلایل ایجاد چین و چروک ها، شل شدن و افتادگی پوست و… می تواند جمع شدن لایه ای از چربی زیر پوست فرد باشد.
 2. به کمک اندولیفت افتادگی های سطحی و متوسط پوست در مناطقی مانند صورت، گردن، بازوها، دست ها و… برطرف خواهد شد.
 3. اندولیفت میزان و نحوۀ کلاژن سازی در پوست را کاملاً تحریک می کند و از این طریق می تواند موجب طراوت و صاف تر شدن پوست بشود.
 4. این لیزر با گرم کردن بافت مورد نظر و افزایش دمای آن بدن را وادار می کند که دما را به حد تعادل برساند و در نتیجۀ این کار خون رسانی افزایش پیدا می کند و رگ های جدید ایجاد خواهد شد. نتیجۀ این فرایند ترمیم شدن پوست است که حاصل بهبود غذارسانی به آن می باشد.

اندولیفت

مزیت های انجام شدن اندولیفت چیست؟

 1. این روش بدون جراحی و ایجاد برش بر روی سطح پوست انجام می شود و در نتیجه به هیچ گونه بخیه و … نیازی ندارد و پس از بهبود جای اسکار و زخم روی پوست بر جا نخواهد ماند.
 2. در این روش به هیچ عنوان فرد را بیهوش نمی کنند و در صورت نیاز و تشخیص پزشک متخصص، از بی حسی های موضعی استفاده خواهد شد.
 3. میزان امنیت این لیزر بسیار بالاست.
 4. عارضه های پس از لیزر اندولیفت بسیار محدود و موقتی هستند.
 5. زمان مورد نیاز برای انجام شدن اندولیفت معمولاً یک جلسه است.
 6. خون مردگی یا خون ریزی در اندولیفت وجود ندارد.
 7. دقت عمل در آن در کنار سرعت، بسیار زیاد است.
 8. هزینه های این روش در مقایسه با روش های دیگر لیفت پوست بسیار کمتر و به صرفه است.

مهم ترین ویژگی های اندولیفت چیست؟

 • کمترین میزان تهاجی بودن را دارد

درمان های پزشکی به طور کلی به طرف کم تهاجمی تر شدن متمایل می شوند. درمان های کم تهاجمی ویژگی های مهمی دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 1. در روش های درمانی کم تهاجمی نیازی به بیهوش کردن فرد وجود ندارد و از این طریق از بروز تمام خطرها و عوارض جانبی بیهوش کردن فرد پیشگیری خواهد شد.
 2. عمل های جراحی به زمان زیادی احتیاج دارند و کارهای مربوط به بستری شدن، انجام شدن آزمایش ها و… بسیار زمان بر است. این در صورتی است که اندولیفت کم تهاجمی صورت به طور میانگین به نیم الی یک ساعت زمان احتیاج خواهد داشت.
 3. عوارض روش های کم تهاجمی بسیار کمتر از روش های تهاجمی تری مانند جراحی است. مهم ترین این عوارض خونریزی، عفونت ها، باز شدن یا آسیب دیدن جای بخیه و… است که در روش های غیر تهاجمی تر مثل اندولیفت صورت وجود ندارد.
 4. روش های کم تهاجمی ترمیم پذیر و حتی برگشت پذیر هستند.
 5. دورۀ بهبودی غیر تهاجمی ها بسیار کوتاه و حدود ۲ الی ۴ روز است. بعد از گذشت این زمان به طور معمول فرد می تواند مانند گذشته به فعالیت های روزانۀ خود بپردازد.

لیفتینگ

مهم ترین نتایج درمانی اندولیفت چیست؟

اندولیفت هیچ آسیبی به سلول ها، عروق، عصب ها و بافت های بدن نمی رساند و در عین حال می تواند نتایج زیبایی و درمانی زیر را برای فرد به همراه داشته باشد:

 1. تخریب و خارج کردن چربی ها از بافت های مورد نظر (لیپوامولوسیون)
 2. لیفت و سفت کردن پوست منطقۀ مورد درمان
 3. بهتر شدن روز به روز و تدریجی اوضاع پوست به دلیل تحریک مداوم کلاژن سازی در محل درمان

عوارض جانبی اندولیفت چیست؟

همان طور که اشاره شد، اندولیفت روش درمانی کم تهاجمی است و به همین دلیل هم عوارض جانبی شدید و قابل توجهی ندارد. لازم به ذکر است که مهارت و تخصص پزشک زیبایی و همچنین مناسب بودن امکانات کلینیک مورد نظر نیز این عوارض را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد. به طور معمول ممکن است پس از اندولیفت و به طور موقت، فرد این عوارض را داشته باشد:

 1. قرمزی پوست و تورم
 2. کبود شدن محل اندولیفت
 3. ایجاد خارش یا سوزش در محل

تمامی این عوارض موقتی هستند و پس از گذشت چند روز به طور کامل برطرف خواهند شد.

جوانسازی پوست با لیزر

لیزر اندولیفت در طی چند جلسه انجام می شود؟

بسته به تشخیص پزشک متخصص و کاری که قرار است روی پوست شما انجام شود، تعداد جلسه ها و زمان مورد نیاز برای انجام شدن اندولیفت متفاوت خواهد بود. البته در اغلب مواقع یک جلسۀ درمانی برای لیزر اندولیفت کفایت می کند و معمولاً پس از گذشت شش ماه یا یک سال، جلسۀ دیگری برای ترمیم و بررسی نتایج حاصل از لیزر تعیین خواهد شد. در طول این مدت هم فرد باید به توصیه های مراقبتی پزشک خود به دقت عمل کند تا نتایج لیزر را به تدریج روی پوست خود مشاهده نماید.

از بین بردن افتادگی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − نه =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید