آر اف کونتراج

معرفی کلی لیزر آر اف کونتراج

سبک های نادرست زندگی، عوامل ژنتیکی، افزایش سن و قرار گرفتن بیش از حد در معرض تابش مستقیم نور آفتاب، جزو مواردی هستند که موجب ایجاد عوارضی مثل جمع شدن چربی در ناحیه هایی مانند داخل ران ها و شکم، افتادگی و شل شدن پوست، ایجاد چین و چروک های سطحی و عمیق و… می شود. بسیاری از افراد در چنین مواقعی آشفته می شوند و دنبال راه چاره و درمان مناسبی می گردند.این دستگاه لیزر کمک و راه حلی بزرگ، سریع و بی دردسر برای این دسته از افراد است. دستگاه لیزر آر اف کونتراج یکی از جدیدترین و مؤثرترین روش های جوانسازی پوست است که پر کاربردترین گونه های آن جوانسازی پوست دست با لیزر و جوانسازی صورت با لیزر محسوب می شود.

دستگاه لیزر آر اف کونتراج چیست و چگونه کار می کند؟

به طور کلی دستگاه های لیزر آر اف (امواج رادیویی) به سه دستۀ مهم و اصلی تقسیم می شوند:

 1. لیزر آر اف فرکشنال
 2. لیزر آر اف فرکشنال میکرونیدل
 3. لیزر آر اف کونتراج

ما در این مقاله به بررسی نوع سوم لیزرهای آر اف، یعنی لیزر آر اف کونتراج، می پردازیم.

دستگاه لیزر آر اف کونتراج محصول شرکت Intermedic اسپانیا و جزو مدرن ترین فناوری هایی است که اساس کارشان بر امواج رادیویی بنا شده است. بسته به این که بیمار متقاضی دریافت چه نوعی از خدمات لیزرهای آر اف باشد، دستگاه مخصوص و مناسبی به او معرفی می شود. آر اف کونتراج به طور معمول بهترین انتخاب برای از بین بردن و ذوب کردن چربی های موضعی به شمار می آید. بنابراین توصیۀ ما به شما این است که برای انتخاب کردن نوع لیزر حتماً به کلینیک های معتبر و پزشکان متخصص مراجعه کنید تا آن ها پس از معاینه و بررسی دقیق شرایط جسمانی و نوع درمان مورد نظر شما، بهترین و مناسب ترین دستگاه لیزر را به شما معرفی کنند. انتخاب نادرست روش و دستگاه لیزر، می تواند عواقب و خطرهای جدی و جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

آر اف کونتراج

دستگاه آر اف کونتراج چه ویژگی هایی دارد؟

۱- به صورت هم زمان از سیستم های تک قطبی و دو قطبی استفاده می کند

برای تولید شدن امواج آر اف از قطعاتی به نام الکترود استفاده می شود. الکترودها سازندۀ قطب های منفی و مثبت الکتریکی هستند و امواج رادیویی از این طریق از سمت یک قطب به طرف قطب دیگر در حرکت خواهند بود. از مهم ترین ویژگی های دستگاه آر اف کونتراج این است که هم تک قطبی و هم دو قطبی است.

۲- دستگاه تک قطبی آر اف کونتراج

فاصلۀ قطب های مثبت و منفی از یکدیگر در دستگاه های تک قطبی نسبتاً زیاد است و به همین دلیل با فعال شدن دستگاه، امواج برای رسیدن از قطبی به قطب دیگر باید لایۀ سطحی، میانی و عمیق پوست و چربی های ایجاد شده در زیر پوست را رد کنند. به همین دلیل هم هست که دستگاه لیزر آر اف کونتراج تک قطبی برای درمان های پوستی عمیق، مانند سوزاندن موضعی چربی ها و لیفت پوست، بسیار مناسب و مؤثر هستند.

۳- دستگاه دو قطبی آر اف کونتراج

در این دستگاه ها فاصلۀ دو قطب مثبت و منفی از یکدیگر بسیار کم است و امواج تولید شده توسط آن تا حدود یک میلی متر به داخل پوست نفوذ می کند. در این حالت دسترسی به لایه های عمیق پوستی وجود ندارد و نمی توان به منظور سفت و لیفت کردن پوست و کلاژن سازی، لایۀ دِرم پوست (لایۀ عمیق) را تحریک کرد. علاوه بر این دستگاه های دو قطبی برای از بین بردن چربی های انباشته شده در زیر پوست نیز مناسب نیستند. مهم ترین کاربرد آر اف کونتراج دو قطبی از بین بردن اسکار و جای بخیه و زخم و آکنه، بهبود رنگ پوست و نوع بافت های آن می باشد.

دستگاه لیزر آر اف کونتراج

مهم ترین امتیاز دستگاه آر اف کونتراج چیست؟

مهم ترین برتری و مزیت این دستگاه لیزر بر دیگر دستگاه های لیزر آر اف، استفادۀ هم زمان از سیستم دو قطبی و تک قطبی در یک دستگاه است. این ویژگی موجب می شود که در یک جلسۀ درمانی و با استفاده از یک دستگاه ثابت، بتوان به صورت هم زمان جوانسازی های سطحی و عمیق را روی پوست فرد اجرا کرد.

سیستم نظارت کنندۀ زنده

این دستگاه دارای نمایشگر و دوربین حرفه ای است و به طور زنده دمای منطقۀ مورد درمان را روی نمایشگر ثبت و دمای مورد نظر برای درمان را اعلام می کند. به دلیل داشتن این ویژگی نیز دقت، سرعت و امنیت این دستگاه بالاست.

مهم ترین کاربردهای دستگاه آر اف کونتراج چیست؟

 1. شل شدن و افتادگی پوست
 2. از بین بردن چربی های موضعی و سلولیت
 3. لیفت پوست به صورت غیر تهاجمی
 4. بهبود و تثبیت نتایج انجام شدن لیپوساکشن
 5. برطرف کردن افتادگی در ناحیۀ غبغب
 6. از بین بردن افتادگی پوست زیر بازوها
 7. کانتور (بهبود و رفع انحناهای سطحی در بدن)
 8. از بین بردن فرو رفتگی پوست

مراقبت های پیش از انجام شدن آر اف کونتراج چیست؟

 • توصیه می شود پیش از انجام شدن لیزر به مدت دو هفته در زیر تابش مستقیم نور خورشید نبوده و سولاریوم نرفته باشید.

میزان فاصلۀ زمانی آر اف کونتراج با درمان های جوانسازی، لایه برداری و بوتاکس به شرح زیر است:

 • جوانسازی پوست با لیزر: ۳ ماه
 • لایه برداری های پوست: ۱ ماه
 • تزریق کردن بوتاکس: دو هفته

جوانسازی پوست دست با لیزر

در جلسۀ درمان با آر اف کونتراج چه اتفاقی می افتد؟

فرد به طور معمول در طول جلسه هیچ گونه دردی احساس نمی کند، ولی در صورت تقاضا یا نیاز بیمار، از بی حسی های موضعی نیز استفاده خواهد شد. مدت زمان مورد نیاز برای درمان در هر جلسه ۱۵ الی ۳۰ دقیقه است و معمولاً برای تکمیل فرایند درمان بیمار به چند جلسۀ درمانی در فواصل تعیین شده توسط پزشک متخصص احتیاج خواهد داشت.

این روش، یک روش سرپایی محسوب می شود و دورۀ نقاهتی برای آن تعریف نشده است. بنابراین فرد بلافاصله پس از انجام شدن آن می تواند طبق روال گذشته به انجام دادن فعالیت های روزمرۀ خود بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید