آر اف فرکشنال

آشنایی با لیزر آر اف فرکشنال

با گذشت زمان و افزایش سن، استفاده از محصولات نامرغوب و تقلبی آرایشی و یا در اثر حوادث و بیماری های مختلف ممکن است آسیب هایی به پوست برسد که ظاهر آن را برای فرد ناپسند کند. در این شرایط شخص به راه هایی فکر می کند که بتواند به کمک آن زیبایی، شادابی و طراوت پوستش را بازیابی کند. این لیزر امروزه به یکی از محبوب ترین روش های ترمیم و زیباسازی پوست تبدیل شده است که می توان به کمک آن به جوانسازی با لیزر و صاف کردن پوست پرداخت. در ادامه به معرفی آر اف فرکشنال و بررسی مزیت ها و فواید آن خواهیم پرداخت.

جوانسازی صورت با دستگاه لیزر آر اف فرکشنال

در جوانسازی و ترمیم پوست با آر اف فرکشنال از امواج زیان آور نوری استفاده نمی شود و امواج دستگاه های آر اف جایگزین آن می شود. حرارت ایجاد شده در این لیزر به قسمت های عمقی پوست وارد می شود و به اپیدرم پوست هیچ آسیبی نمی رسد. استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ یا همان آر اف فرکشنال، کم خطرترین و بهترین روش برای جوانسازی پوست های مختلف و آسیب دیده است و از کاربردهای مهم آن می توان به جوانسازی پوست دست با لیزر اشاره کرد. تأثیرگذاری و نتایج حاصل از انجام شدن آر اف فرکشنال در مقایسه با روش های دیگر در حدود سه برابر است.

نحوۀ جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال چگونه است؟

امواج دستگاه های آر اف فرکشنال کلاژن سازهای پوست را تحریک و ترمیم می کند. ترمیم شدن و افزایش میزان کلاژن در پوست موجب سفت و خوش حالت شدن آن می شود و به نوعی به بازسازی پوست منجر خواهد شد.

آر اف فرکشنال

از آر اف فرکشنال برای درمان چه مسائلی استفاده می شود؟

  1. خط های ریز و چین و چروک های ایجاد شده روی پوست صورت
  2. جای اسکار و زخم های آکنه، جوش و بیماری های مثل سرخچه و آبله مرغان
  3. افتادگی های متوسط و خفیف پوست
  4. کوچک تر کردن منافذ پوستی
  5. رفع عدم یکنواختی و وجود بافت های نامناسب پوستی

به طور کلی می توان از روش غیر تهاجمی آر اف فرکشنال در مناطقی مثل گردن، صورت و قفسۀ سینه استفاده کرد. باید توجه داشت که استفاده از این دستگاه بر روی لب ها و پلک ها ممنوع و خطرزا می باشد..

آر اف فرکشنال که در واقع ترکیبی از دو روش آر اف (رادیو فرکانس) و میکرونیدلینگ است، امروزه برای درمان بسیاری از مشکلات و مسائل پوستی به کار می رود و انرژی آن را سوزن های تعبیه شده در سر دستگاه لیزر آر اف فرکشنال به بخش عمیق پوست فرد وارد می کند و به همین دلیل نتایج حاصل از آن سریع تر، ماندگارتر و بهتر است.

آر اف فرکشنال برای چه پوست هایی مناسب است؟

تنظیمات موجود بر روی دستگاه لیزر بسیار گسترده است و به همین دلیل می توان برای ترمیم و جوان سازی انواع مختلف پوست ها از آن استفاده کرد؛ مثل پوست های مستعد بیماری هایپرپیگمنتاسیون و پوست های آکنه دار. لازم به ذکر است افرادی که پوستشان را برنزه کرده اند و تمایل به استفاده از روش آر اف فرکشنال نیز دارند، نیازی نیست تا برای انجام شدن لیزر منتظر از بین رفتن حالت های برنزۀ پوستشان بمانند.

جوانسازی پوست با لیزر

فواید آر اف فرکشنال چیست؟

روش جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال مزیت ها و فواید بسیاری دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهد شد.

۱- نتایج حاصل از این روش شباهت های زیادی با روش های لیزر لایه بردار دارد، اما میزان درد در روش آر اف بسیار کمتر است.

۲- دورۀ نقاهت آن کوتاه است.

۳- برای انجام شدن آن از بی حسی های موضعی کمک می گیرند.

۴- زمان انجام شدن آن سریع تر و به طور میانگین حدود یک ساعت است. البته میزان دقیق این زمان به وسعت ناحیه ای که قرار است درمان شود وابسته است.

۵- پوست فرد بعد از آر اف تا ۴۸ ساعت ممکن است ملتهب و قرمز باشد که جزئی تر و خفیف تر از میزان آن در سایر روش هاست.

۶- یکی دیگر از مزایای آن حذف خطر ایجاد شدن هایپرپیگمنتیشن بعد از لیزر است. هایپرپیگمنتیشن به لکه هایی گفته می شود که ممکن است بعد از استفادۀ سایر روش های لیزر که برای درمان اسکار و جای جوش و آکنه استفاده می شود، روی پوست ایجاد شود.

فواید آر اف فرکشنال

از دیگر فواید لیزر آر اف فرکشنال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۷- ملانین انرژی های رادیو فرکانسی را جذب نمی کند و می توان با کمک سوزن های تعبیه شده در سر دستگاه، این انرژی را به قسمت های عمیق تر پوست منتقل کرد.

۸- به طور کلی آر اف یکی از بهترین و کم عارضه ترین روش های درمان اسکار بخیه، جای جوش و آکنه به شمار می آید.

۹- از دیگر فواید آن می توان به محکم و سفت تر کردن پوست و کم کردن میزان خطوط ایجاد شده روی چهره به منظور افزایش شادابی و جوانسازی پوست اشاره کرد.

۱۰- با این روش می توان منافذ بزرگ تر پوست را طی زمانی حدود ۲ تا ۵ جلسۀ درمانی کوچک تر کرد. بزرگ بودن روزنه های پوست باعث می شود که سطح پوست خیلی بیشتر جاذب آلودگی ها باشد و همین مسئله موجب ایجاد بیماری های مختلف پوستی از جمله آکنه، جوش و اگزما خواهد شد.

۱۱- آر اف پوست را صاف تر، محکم تر و یکنواخت می کند.

۱۲- می توان انرژی دستگاه را به میزان نیازی که پوست دارد به آن انتقال داد و به همین دلیل هم به سطح پوست فرد کمترین میزان آسیب خواهد رسید. این امکانی است که در سایر روش های لایه برداری پوست با لیزر وجود ندارد.

جلسات درمانی مورد نیاز آر اف فرکشنال چقدر است؟

به طور معمول در هر ماه یک جلسۀ درمانی برگزار می شود و فرد می تواند نتایج حاصل از انجام شدن لیزر را از جلسۀ دوم یا سوم روی پوست خود مشاهده کند. تعداد جلسه های مورد نیاز برای انجام شدن آن نیز به نوع پوست فرد و درمانی که قرار است برای آن انجام شود بستگی دارد.

دستگاه لیزر آر اف فرکشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید