جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر و روش های آن

همۀ انسان ها زیبایی را دوست دارند و تلاش می کنند که حتی با بالا رفتن سنشان، زیبایی و شادابی خود را حفظ کنند. امروزه روش های پزشکی نیز به کمک این میل انسان ها آمده است و افراد می توانند با استفاده از روش های مختلف، پوستشان را زیباتر و صاف تر کنند که در این صورت ظاهرشان نیز جوان تر و شاداب تر به نظر خواهد رسید. جوانسازی پوست با لیزر، که موضوع اصلی ما در این مقاله نیز هست، یکی از این راه ها به شمار می رود. جوانسازی پوست با لیزر با هدف های مختلفی مانند از بین بردن چین و چروک پوست، کشیده و صاف کردن صورت و از بین بردن یا کمرنگ کردن جای سوختگی، جوش یا لکه انجام می شود.

امروزه دقت لیزر درمانی به دلیل پیشرفته تر و به روزتر شدن ابزارها، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و پزشک متخصص می تواند بدون این که کمترین آسیبی به بدن بیمار برسد، از روش های جوانسازی پوست با لیزر استفاده کند.

جوانسازی پوست با لیزر چه کارکردهایی دارد؟

 1. از بین بردن لکه ها و آثار بیماری های مختلف پوستی مثل آبله مرغان یا آکنه
 2. از بین بردن چین و چروک های اطراف و زیر چشم، دور دهان و پیشانی
 3. بهبود و ترمیم رنگ پوست هایی که خاکستری، زرد یا سفید شده باشد.
 4. از بین بردن خال های مادرزادی روی پوست
 5. از بین بردن غده های بزرگ چربی که روی بینی ایجاد می شود.
 6. برگرداندن پوست های آسیب دیده در حین یا پس از جراحی به شکل اولیه
 7. رفع آفتاب سوختگی و پیری پوست در افراد مختلف

جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی با لیزر به چه روش هایی انجام می شود؟

لیزر درمانی پوست های آسیب دیده به روش های مختلفی انجام می شود که ما در این مقاله به معرفی و بررسی این روش ها خواهیم پرداخت:

 1. لیزر آر اف فرکشنال
 2. لیزر آر اف کونتراج
 3. لیزر فرکشنال CO2
 4. لیزر اندولیفت

۱- آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یکی از ستگاه های رایج و پرقدرت جوانسازی پوست با لیزر است که به سوزن های ظریفی به قطر ۲۰۰ میکرون تجهیز شده است. برای جلوگیری از ایجاد حساسیت در پوست های حساس تر، این سوزن ها با روکش طلا پوشیده شده اند که عمق نفوذ آن ها در پوست ۵ درصد الی ۳.۵ میلی متر است. آر اف فرکشنال بر روی یک کیت ۵/۱*۵/۱ سانتی متر ۴۹ عدد سوزن دارد که طول تمام سوزن ها در داخل عایق قرار دارد و فقط نوکشان آزاد است. با آزاد شدن انرژی آر اف در جوانسازی با لیزر، در عمق بافت ها تخریب های حرارتی ایجاد می شود.

مزیت های جوانسازی پوست با لیزر آر اف فرکشنال:

 1. در ظاهر رنگدانه های پوست هیچ تغییری ایجاد نمی کند.
 2. موجب بروز سوختگی نخواهد شد.
 3. دورۀ نقاهت آن کوتاه و حدود ۲۴ الی ۴۸ ساعت است.

کاربردهای آر اف فرکشنال:

 1. سفت تر کردن پوست
 2. برطرف کردن اسکارهای حاصل از آکنه، زخم های تصادف، جای بخیه و…
 3. جوان سازی پوست و تحریک کلاژن سازی
 4. شفاف کردن پوست
 5. بستن منفذهای باز روی پوست
 6. قابل استفاده برای تمامی بخش های بدن
 7. برطرف کردن ترک های شکم و سایر قسمت های پوست

آر اف فرکشنال

جوانسازی پوست با لیزر

۲- لیزر آر اف کونتراج

این دستگاه جزو به روزترین فناوری هایی است که اساس کار آن مبتنی بر امواج رادیو فرکانسی است. از دستگاه جوانسازی پوست با لیزر آر اف کوندراج برای هدف های درمانی زیر استفاده می شود:

 1. رفع چربی های موضعی و سلولیت
 2. از بین بردن شل شدن و افتادگی های پوست
 3. برطرف کردن افتادگی غبغب
 4. لیفت های غیرتهاجمی برای پوست
 5. بهبود و تثبیت نتایج لیپوساکشن ها
 6. از بین بردن تیرگی های بخش های مختلف پوست

ویژگی های لیزر آر اف کوندراج:

 1. دورۀ نقاهت و ریکاوری ندارد و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های روزمرۀ خود بپردازد.
 2. مراقبت های پس از انجام شدن این روش نیز مانند سایر روش های جوانسازی پوست با لیزر است و توصیه می شود که فرد تا مدت مشخصی مایعات زیاد بنوشد و از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کند.

۳- لیزر فرکشنال CO2

این روش یکی از پر قدرت ترین روش های لیزر پوست است و برای درمان و از بین بردن آسیب ها، عوارض و چین و چروک های عمیق استفاده می شود. از این روش درمان لیزری چندین سال است که به منظور درمان و برطرف کردن عارضه های گوناگون پوستی استفاده می شود. لیزر فرکشنال CO2 می تواند پرتوهای نوری را به صورت پیوسته و مکرر و با پالس های انرژی کوتاه منتشر کند. به همین جهت هم هست کهبرای کاربردهای جوانسازی با لیزر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا می تواند به صورت دقیق، نازک ترین لایه های پوست را هدف قرار بدهد و به گونه ای که به بافت های مجاور کمترین آسیبی برسد، درمان را انجام دهد.

لیزر آر اف کونتراج

جوانسازی پوست با لیزر

۴- لیزر اندولیفت

اندولیفت جزو درمان های لیزری کم تهاجم به شمار می آید و مهم ترین کاربرد آن بالا بردن (لیفتینگ) اجزا و بخش های مختلف صورت است. در روش جوانسازی پوست با لیزر اندولیفت نیازی به ایجاد برش، بیهوش کردن بیمار و بستری شدن وجود ندارد. طول موج این دستگاه ۱۴۷۰ نانومتر است و این طول موج بیشترین تأثیر را روی چربی و آب موجود در بافت های بدن دارد. هدف اصلی هم در روش درمانی اندولیفت ذوب کردن چربی زائد زیر پوست است که موجب سفت و خوش حالت تر شدن آن خواهد شد.

نتیجه گیری:

به طور کلی جوانسازی با لیزر به روش های مختلفی انجام می شود که تمرکز درمانی در هر کدام از این روش ها بر روی زیبایی و جوانسازی و ترمیم منطقۀ خاصی از بدن و پوست فرد است. امروزه روش های درمانی با لیزر به دلیل کم خطر بودن و داشتن بهترین عملکرد و نتیجه، مخاطبان زیادی را از طیف های مختلف سنی به سمت خود جذب کرده اند که اغلب افراد نیز از این روش ها راضی هستند و امتحان آن را به دیگران نیز توصیه می کنند.

لیزر اندولیفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید