تزریق چربی

 تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

به فرایندی که در آن سلول های چربی از از نواحی که دارای بافت و سلول چربی می باشند،مانند:ران،شکم و باسن و…جدا میشود و به نواحی معین شده با هدف پرتر و حجیم تر ظاهر شدن آنها،تزریق می شوند،پیوند چربی یا به اصطلاح تزریق چربی میگویند که امروزه بسیار پرکاربرد است.

بسیاری از افرادی که علاقه مند به حجیم تر جلوه دادن قسمتی از اعضا بدنشان به خصوص در چهره میباشند و برای این کار به دنبال یک روش طبیعی زیبایی می باشد که ضرر و آسیبی نداشته باشد تزریق چربی را انتخاب میکنند و نگرانی آنان از هر جهت نیز برطرف میشود،چرا که تزریق چربی یکی از مدرن ترین روش های زیبایی در جهان میباشد که به دلیل تامین چربی آن از خود بدن انسان می توان به طور قطعی گفت که این روش با سیستم بدن افراد کاملا هماهنگ است.

تزریق چربی چیست؟

مراحل تزریق چربی

۱.در مرحله ی اول پزشک با هدف تزریق چربی از نواحی از بدن افراد که دارای چربی بیشتری میباشد،از روش لیپوساکشن استفاده میکند و مقداری از چربی مورد نیاز را توسط میله ای به نام کانولا برداشت میکند.

ناگفته نماند که طراحی میله ی کانولا به گونه ای میباشد که بدم کوچکترین آسیبی مرحله ی برداشت چربی را به انجام میرساند.

 

۲.در مرحله ی دوم پزشک پس از برداشت چربی مورد نیاز برای تزریق،سعی میکند تا با استفاده  از وسیله ای به نام سانتریفیوژ که سرعت بسیار بالایی دارد،چربی ها را بچرخاند و مایعات و ناخالصی ها را جدا کند.

در نهایت به اتمام رسیدن این مراحل چربی های آسیب دیده و غیر قابل استفاده برای تزریق چربی نیز جدا خواهند شد.

۳.پس از به اتمام رسیدن این مراحل و آماده شدن چربی مورد نیاز برای تزریق به نواحی مشخص شده،پزشک توسط سرنگ های مخصوص برای تزریق چربی این مرحله را نیز عملی خواهد کرد.

مراحل تزریق چربی

مراقبت های پس از تزریق چربی

۱.دوره ی نقاهتی که میتوان برای روش تزریق چربی در نظر گرفت حدودا ۷ الی ۱۰ روز میباشد که در طول این مدت نتیجه ی کار نیز قابل مشاهده خواهد بود وفرد میتواند فعالیت هی روزمره اش را آغاز کند.

۲.اگر احساس میکند که نواحی که در آنها تزریق انجام شده است دچار التهاب و یا کبودی شده اند،کافیست از کمپرسور آب یخ استفاده کنید و نگرانی را کنار بگذارید چرا که به تدریج و با استفاده از کمپرسور این مشکل حل خواهد شد.

۳.بهتر است حدودا برای یک هفته ار قرار گرفتن مستقیم در مقابل گرما و سرما اجتناب کنید و از مواد محرک زایی همچون مواد شیمیایی یا دخانیات استفاده نکنید.

۴.برای آنکه تورم  در چهره شما کمتر شود و سریعا برطرف شود،لازم است تا در رژیم غذاییتان ،مصرف سدیم را به حداقل برسانید.

۵.از دستکاری و ماساژ مستقیم قسمت هایی که در آن تزریق چربی و لیپوساکشن انجام شده است اجتناب کنید تا این نواحی بهبود پیدا کنند و بافت های چربی آنان ترمیم شوند.

مراقبت های پس از تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی

بیشترین سوالی که در میان کسانی که تزریق چربی انجام میدهند،مطرح است ،در مورد مدت زمان ماندگاری ان میباشد.

برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا این نکته را مطرح کرد که ماندگاری این روش طبیعی زیبایی به نوع پوست افراد و میزان سوخت و ساز بدن آنان بستگی دارد و نمی توان از تمام افرادی که تزریق انجام میدهند انتظار نتیجه ای یکسان داشت.

اما به طور میانگین و تقریبی میتوان گفت که ماندگاری استفاده از این روش حدودا ۳الی۱۵ماه خواهد بود و در صورت رعایت کردن نکاتی مانند اجتناب از ورزش های سنگین و استفاده از ورزش هایی سبک مانند شنا و پیاده روی باعث افزایش و به حداکثر رساندن تاثیر تزریق چربی خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید