ریزش مو

بالا رفتن سن چه ارتباطی با ریزش مو دارد؟

بالا رفتن سن چه ارتباطی با ریزش مو دارد؟

مسلما شما هم افرادی را دیده اید که ب بالا رفتن سنشان دچار ریزش مو میشوند و از این مشکل رنج میبرند و به دنبال روش های درمانی گوناگونی برای حل این مشکل میگردند.این افراد باید دقت داشته باشند که قبل از آنکه به دنبال روش درمانی بگردند باید در ابتدا از علت اصلی مشکل ریزش موهایشان اطلاع پیدا کنند؛چرا که بالا رفتن سن به تنهایی نمیتواند علت کافی برای ریزش باشد و مسلما دلایل دیگری وجود دارد که باعث افزایش ریزش میشود.اطلاع یافتن از این موارد به افراد کمک میکند تا افراد در مدت زمان کوتاهتری درمان شوند.

برای مثال،یکی از شایع ترین علل ریزش مو در بانوان کمبود مواد معدنی و ویتامین ها در بدن میباشد.بانوانی که در دوره ی جوانی و سن رشد،تغذیه مناسبی نداشته اند و ذخیره مواد معدنی و پروتئین در بدن انها کم است،سطح ریزش وسیع تری را در دوره ی سالمندی تجربه خواهند کرد.

به عنوان یک قاعده ی کلی شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که با بالارفتن سن انسانها،متقابلا سطح اسید فولیک خون انهاکاهش میابد بنابراین به خوبی مشاهده میشود که موهای انها به تدریج کم پشت میشود و شاید دیگر هیچگاه نتوانند رویش موی مجدد را تجربه کنند.

پیری چه ارتباطی با ریزش مو دارد؟

از دیگر عوامل ریزش مو به موارد زیر تقسیم میشود:

  1. اختلالات هورمونی و بیماری های داخلی
  2. استرس و عوامل محیطی
  3.  تغذیه
  4. کم خونی،فقر آهن و ویتامین ها و…
  5.  عوامل وراثتی

راه حل کاهش میزان ریزش مو

راه حل کاهش میزان ریزش مو

۱.افرادی که قصد پیشگیری و درمان مشکل ریزش مو را دارند بهتر است از رژیم غذایی مناسب و سالمی بهره ببرند و سعی کنند از تمامی مواد غذایی مفیدی که نیاز بدن انسان را برطرف میکند،استفاده کنند.

۲.افراد باید قبل از آنکه به سنین میانسالی قدم گذارند،باید سطح اسید فولیک خونشان را در حالت متعادلی نگه دارند و زیر نظر پزشک متخصص هر چند ماه یکبار چکاپ شوند تا از این لحاظ خیالشان راحت باشد.

۳.مصرف سبزی و میوه تازه یکی از عمده ترین و اصلی ترین راه های پیشگیری از ریزش به حساب می آید.

۴.تا حد ممکن به افرادی که دارای سن بالایی میباشند،توصیه میشود که سبک زندگی پرخطر دوری کنند و از مصرف دخانیات اجتناب کنند.

۵.نداشتن استرس و حفظ آرامش اعصاب،یکی از بهترین راه های جلوگیری از بیماری های عصبی و عواقبی مانند ریزش مو میباشد.داشتن آرامش روانی در سنین میانسالی اهمیت بسیار بالایی دارد.

نداشتن استرس و حفظ آرامش اعصاب،یکی از بهترین راه های جلوگیری از بیماری های عصبی و عواقبی مانند ریزش مو میباشد.

۶.ورزش گردن یکی از بهترین روش هایی میباشد که باعث افزایش گردش خون در سرتاسر بدن میشود و افزایش گردش خون نیز باعث رسیدن مواد مغذی و مورد نیاز برای رشد مو به فولیکول ها میشود.اما نکته ای که در رابطه با ورزش کردن باید حتما به آن توجه داشته باشید آن است که در سنین بالا بهتر است بیشتر از ورزش های سبک استفاده کرد و از انجام ورزش های سنگین اجتناب کرد.

نکته

اگر شما جز آن دسته از کسانی مباشید که از داروهایی مربوط به بیماری های هورمونی، فشار خون، سکته، دیابت و..استفاده میکنید،باید بدانید که به صورت طبیعی برخی از این داروها باعث ریزش مو میشوند.

بر خلاف عقیده برخی از افراد مبنی بر اینکه کندم موی سفید باعث بیشتر شدن تعداد آنها میشود،این موضوع از لحاظ علمی سندیت ندارد.در حقیقت این عادت اشتباه رفتاری بیشتر مانند یک محرک قوی برای افزایش ریزش مو عمل میکند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید