کاشت مو

اهمیت تراکم در کاشت مو

اهمیت تراکم در کاشت مو !

یکی از موارد اساسی و خوشایند برای متقاضیان پیوند مو،داشتن تراکم در کاشت مو میباشد.مسلما همه دوست دارند که موهای پرپشت و زیبایی داشته باشند و این موضوع تنها در حالتی ممکن است که موهای کاشته شده نزدیک به هم باشند و تراکم مطلوب را ایجاد کنند.

اهمیت تراکم در کاشت مو

به عنوان یک قاعده ی کلی می توان گفت که تراکم در کاشت مو هنگامی بوجود می آید که در هر سانتی متر مربع از پوست  سر در طول یک جلسه حدود ۲۰ فولیکول مو و یا حدود ۶۰ سانتی متر مو کاشت شود.

ناگفته نماند که در مواردی که سطح طاسی در قسمت جلویی سر،ابعاد کوچکی داشته باشد،ریزش مو در ان ناحیه ثابت و بدون تغییر خواهد ماند.در چنین مواردی پزشک میتواند با هدف ایجاد تراکم در موها، از قسمت بانک مو و ناحیه ی پشت سر،مو برداشت کند و به این ناحیه پیوند بزند،در نهایت این تراکم باعث زیبایی چهره و جذابیت ظاهری افراد میشود.

 محدودیت های مربوط به تراکم در کاشت مو

۱.موضوع تراکم در کاشت مو ارتباط مستقیمی با تعداد گرافت های قابل پیوند زدن در هر فرد دارد،در واقع هرچه میزان تعداد گرافت های قابل پیوند زدن در ناحیه ی بانک مو نسبت به ابعاد ناحیه ی مورد نظر(ناحیه ی طاس و کم پشت)کمتر باشد،میزان تراکم در کاشت مو نیز کمتر خواهد بود.

۲.فراموش نکنید که ظرفیت پوست افراد مختلف و جنس موی انسان ها با یکدیگر متفاوت می باشد و همین موضوع باعث میشود تا نتینتایج مربوط به کاشت مو نیز مختلف باشد.

۳.هر چه میزان کم پشتی یا طاسی موها بیشتر باشد،میتوان از تعداد گرافت های بیشتری برای پیوند مو استفاده کرد.بنابراین به افرادی که بین موهایشان فاصله ی کافی برای کاشت مو وجود ندارد،توصیه میشود که از روش های درمانی دیگری همچون روش های دارویی برای حل مشکل کم پشتی موهایشان استفاده کنند؛چرا که اصولا استفاده از روش پیوند مو در این افراد نتایج مطلوبی نخواهد داشت.

 محدودیت های مربوط به تراکم در کاشت مو

راه های افزایش تراکم در کاشت مو

برای انکه بتوان میزان تراکم در کاشت مو را افزایش داد بهتر است در فاصله ی بین موها با فاصله ی کمتری ،تعداد فولیکول های بیشتری را در نواحی معین پوست سر،پیوند زد.

همانطور که اشاره کردیم،کیفیت موی افراد و جنس موهایی که در ناحیه ی بانک موی انسان قرار دارد برای افزایش میزان تراکم،بسیار حائز اهمیت میباشند.معمولا در افرادی که دچار طاسی هستند و بانک موی آنان نیز ضعیفاست،پزشک باید کاشت مو را در فواصل ۲الی۳ سانتی متری از خط رویش انجام دهد.در این حالت،قسمت های عقب تر سر دارای تراکم کمتری خواهند بود و این موضوع در ظاهر افراد چشمگیر نخواهد بود.

یکی دیگر از راه های افزایش تراکم در کاشت مو آن است که تعداد زیادی برش را با هدف کاشت مو ایجاد کرد و فواصل کمی را مابین آنها قرار داد.در چنین مواقعی اصولا میزان رشد و رویش فولیکول های مو که در این شکاف ها کاشته می شوند به توانایی سیستم بدن در مسئله ی خونرسانی بستگی دارد.

راه های افزایش تراکم در کاشت مو

شاید اکنون ای سوال برای شما پیش آید که چگونه ممکن است که میزان خون رسانی بدن به مسئله ی تراکم در کاشت مو بستگی داشته باشد؟

برای پاسخ به ای سوال شما،باید در نظر داشته باشید که شریان ها در تمامی نواحی بدن،وظیفه ی خون رسانی را بر عهده دارند وادر قسمت پوست سر صولا در لایه  ای از چربی قرار میگیرند.فولیکول های مو و گرافت ها نیز بر روی این لایه ی چربی قرار میگیرند و برای رشد و تغذیه به خون نیاز دارند تا روند افزایش تراکم مو با سرعت بیشتری انجام شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید