کاشت ریش

آیا کاشت ریش در افراد مبتلا به آلوپسی اره اتا نتیجه میدهد؟

 آیا کاشت ریش در افراد مبتلا به آلوپسی اره اتا نتیجه میدهد؟

بیماری آلوپسی اره اتا یا به اصطلاح همان بیماری سکه ای،نوعی بیماری خود ایمنی محسوب میشود و در نواحی مانند سر،ابرو،ریش و… موها دچار ریزش میشوند.بسیاری از افرادی که برای کاشت ریش به متخصصان مراجعه میکنند ،امیدوار هستند که شاید این روش برای آنان اثرگذار باشد و مشکلشان را حل کند.

آیا کاشت ریش در افراد مبتلا به آلوپسی اره اتا نتیجه میدهد؟

اگر بخواهیم علت اصلی بیماری آلوپسی اره اتا را مورد بررسی قرار دهیم باید به ژنتیک و موارد ارثی اشاره کنیم.حقیقت آن است که افرادی که خود دچار این بیماری می باشد،ممکن است این ژن را به فرزندانشان نیز منتقل کنند و آنان هم در آینده با بیماری آلوپسی اره اتا،دست و پنجه نرم خواهند کرد.

از دیگر عوامل بوجود آورنده بیماری آلوپسی ،می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.ضربات شدید در اثر تصادفات

۲.استرس و فشارهای عصبی

  1. سوختگی

۴.قرارگیری در معرض مواد شیمیایی

۵.برق‌گرفتگی و….

روند این بیماری به گونه ای میباشد که سیستم ایمنی بدن یا همان گلبول های سفید،توانایی تشخیص ویروس های مهاجم را از دست میدهند و به اشتباه به فولیکول های مو حمله می کنند،همین موضوع باعث میشود تا به صورت تکه ته فولیکول ها و ریشه های موها از بین برود.ناگفته نماند که در برخی از موارد نیز مشاهده شده است که این بیماری باعث از بین رفتن کل موی افراد و بوجود آمدن طاسی در سر انان شده است.

امروزه با توجه به آمار سالهای گذشته به خوبی مشاهده میشود که تعداد آقایانی که به مشکل الوپسی اره اتا در منطقه ریش و سبیل مواجه میشوند،بسیار بیشتر از گذشته شده است.این بیماری باعث ایجاد ظلهر ناخوشایندی در مناطق ریش و سبیل،ابرو،»و و…میشود و به صورت دایره های بزرگ و کوچک ظاهر می شوند.

 شرایط کاشت مو در بیماران مبتلا به آلوپسی اره اتا

شرایط کاشت مو در بیماران مبتلا به آلوپسی اره اتا

۱.حداقل باید ۲الی۵ سال از آغاز بیماری آلوپسی اره اتا گذشته باشد. برخی دیگر از متخصصان نیز اعتقاد دارند کاشت مو قبل از درمان کامل این بیماری بیهوده می باشد و ممکن است پس از کاشت هم دوباره ریزش مو آغاز شود.البته توجه داشته باشید که علت بوجود آورنده ی این بیماری برای کاشت مو و گرفتن نتیجه بسیار حائز اهمیت میباشد.برای مثال افرادی که در اثر سوانح و سوختگی ها دچار این بیماری شدند در مقایسه با افرادی که ژنتیکی مبتلا به این اختلال میباشند،نتیجه ی سریعتر و بهتری از روش کاشت بدست خواهند آورد.

۲.اگر علت اصلی بیماری شما،مشکلات عصبی و عادت های غلط و نادرست در زندگیتان است،می توانید با مراجعه به یک متخصص اعصاب در ابتدا سعی کنید تا این عادات را کنار بگذارید و در نهایت برای کاشت مو اقدام کنید.

۳.بیماری آلوپسی اره اتا به گونه ای میباشد که در برخی از افراد ادامه دارد و در برخی افراد دیگر پس از مدتی و به جای مانده چند تکه طاسی،از بین میرود.هنگامی که پزشک مطمئن شود که مدتش طولانی از اخرین ریزش موی فرد و باقی ماندن آثار این بیماری گذشته است،استفاده از روش کاشت مو را پیشنهاد میدهد.

۴.توجه داشته باشید که برای کاشت مو و درمان بیماری آلوپسی اره اتا،تنها به بانک موی خود فرد احتیاج میباشد و نمیتوان از بانک موی فرد دیگری برای روش پیوند مو استفاده کرد.

نکته:برای مشاهد ی نتایج و اثار کاشت ریش باید حدو یکسال صبر کنید.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید