کاشت ریش

 آشنایی با کاشت ریش و سبیل طبیعی

 آشنایی با کاشت ریش و سبیل طبیعی

امروزه بسیاری از آقایان در سراسر دنیا از مشکل ریزش مو و یا کم پشتی موهای ریش و سبیل صورتشان رنج میبرند،در چنین شرایطی بیشتر افراد به دنبال راه حلی میگردند تا این مشکل در کوتاهترین زمان به صورت دائمی حل شود.در میان راهکارها و روش های ارائه شده،کاشت ریش و سبیل طبیعی در میان آقایان بسیار پرطرفدار و پرکاربرد میباشد.

یکی از مزیت های اصلی استفاده از روش کاشت مو در چنین مواقعی آن است که موهای کاشت شده به صورت طبیعی رشد خواهند کرد و روشی دائمی میباشد.

آشنایی با کاشت ریش و سبیل طبیعی

شایع ترین عوامل ریزش ریش و سبیل در آقایان

یکی از چالش های مهمی که بسیاری از آقایان قبل از کاشت ریش و سبیل طبیعی با ان برخورد می کنند آن است که دلیل کاهش تراکم موی صورت انان چیست؟

برای پاسخ به این سوال شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که علل کاهش تراکم موی صورت افراد با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان یک علت واحد و ثابت را به همه ی آقایان نسبت داد.طبق تجربیات مختلف افراد در سالهای اخیر و نتایج تحقیقات متخصصان کاشت ریش و سبیل طبیعی،میتوان علل شایع ریزش مو را در دسته بندی های زیر گنجاند:

۱.علل هورمونی:

اصولا در حالت معمولی هنگامی که افراد به سن بلوغ میرسند،موی صورت انسان رشد خواهد کرد و این نشانه ای از بلوغ آنان خواهد بود،اما اگر برخی از افراد دچار مشکلات و اختلالات هورمونی باشند،مسلما رشد موی سبیل و ریش آنان نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

عدم تعادل هورمونی نیز یکی از شایع ترین علل کاهش تراکم موهای صورت در آقایان است.هنگامی که سطح هورمون های تسترون(آندروژن)به میزان قابل توجهی کاهش یابد،ریزش موها نیز آغاز میشود و توصیه میشود که بلافاصله به یک پزشک متخصص مراجعه کرد تا از ریزش بیشتر موها جلوگیری کرد.

شایع ترین عوامل ریزش ریش و سبیل در آقایان

۲.بیماری ها و اختلالات مربوط به دستگاه ایمنی بدن:

هنگامی که سیستم ایمنی بدن دچار مشکل میشود،به دلیل اختلالات پیش آمده گلبول های سفید به اشتباه به فولیکول های مو حمله می کنند و آنها را نابود میکنند،در چنین شرایطی پزشکان توصیه میکنند قبل از اقدام به کاشت ریش و سبیل طبیعی بهتر است در ابتدا مشکل اصلی سیستم ایمنی بدن درمان شود؛چرا که ممکن است حتی بعد از کاشت مو نیز دوباره ریزش آنها آغاز شود.

۳.فشار های عصبی و اختلالات روانی:

با افزایش دغدغه های کاری و شلوغی ها و چالش های زندگی روزمره شهری،مسلما فشار عصبی نیز در افراد(بخصوص آقایان سرپرست خانوار)بیشتر شده است و یکی از عواقب این موضوع ریزش موهای سر می باشد.بیشتر مراجعانی که برای کاشت ریش و سبیل طبیعی به متخصصان نیز مراجعه میکنند،تحت تاثیر عوامل عصبی و یا ژنتیکی با این مشکل روبرو می شوند.

ناگفته نماند که برخی از بیمارانی که دچار اختلالات روانی می باشد نیز در اثر مصرف داروهای آرامبخش و ضد افسردگی ممکن است با ریزش مو مواجه شوند.

 نکات مهم مربوط به کاشت ریش و سبیل طبیعی

نکات مهم مربوط به کاشت ریش و سبیل طبیعی

۱.همه ی آقایانی که دچار کم پشتی مو و طاسی تکه ای در ناحیه ی صورت میباشند،میتوانند از روش کاشت ریش و سبیل طبیعی استفاده کنند.برای پوشاندن جای زخم ها و بسیاری از مشکلات دیگر مربوط به ناحیه ی ورت(مانند پوشاندن جای جوش)نیز می توان از این روش کمک گرفت.

۲.برای کاشت ریش و سبیل طبیعی حدودا ۲الی۶ ساعت زمان لازم است و موی مورد ناز از ناحیه ی بانک موی افراد گرفته میشود و تعداد گرافت های مورد نیاز به تراکم و وسعت صورت و موی افراد،وابسته است.

۳.پس از استفاده از روش کاشت مو نباید بلافاصله انتظار گرفتن نتیجه را داشت؛چرا که حدود ۹ال۱۲ماه زمان نیاز است تا بتوان نتایج دلخواه را مشاهده کرد.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
 
مکالمه را شروع کنید